Figury ze stali przeprowadzają się do gmachu Dworca Głównego

Galeria Figur Stalowych fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Stalowe figury, prezentowane dotąd w Muzeum Inżynierii Miejskiej na wystawie czasowej, przenoszą się do budynku dawnego Dworca Głównego. Ekspozycja będzie liczyć prawie 80 obiektów, wśród których znajdują się m.in. luksusowe samochody czy postaci z filmów i bajek.

Król Julian z „Madagaskaru”, Marylin Monroe, Elvis Presley czy Shrek i Osioł, Yoda i Chewbacca z „Gwiezdnych Wojen” zostają w Krakowie na dłużej. Galeria Figur Stalowych właśnie rozpoczęła przeprowadzkę z Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie w hali F była prezentowana wystawa czasowa. Kierunek: budynek dawnego Dworca Głównego.

– Zobaczymy, jak uda się ułożyć wszystkie figury. Jak na razie problem stanowią bardzo wąskie drzwi. Musimy obracać figury na sztorc i obawiamy się, że nie wszystkie uda się wnieść. Dlatego też chcemy trochę obiektów podmienić i „odświeżyć” ekspozycję. Mamy już też parę pomysłów, jak "ożywić" nasze nowe lokum – mówi LoveKraków.pl Cezary Molski, dyrektor generalny Galerii Figur Stalowych.

Jak długo zostaną z nami rzeźby z metalu? Może się okazać, że wystawa będzie gościć w budynku Dworca Głównego przez najbliższe dwa lata.

Przypomnijmy, że organizatorzy od marca 2018 roku poszukiwali odpowiedniej lokalizacji dla swoich rzeźb, aby zagoscić w stolicy Malopolski na dłuzej. Teraz galeria będzie sąsiadować z działającym w budynku centrum HistoryLand.

Do naszego miasta rzeźby przyjechały z Galerii Figur Stalowych znajdującej się na terenie skupu złomu w Pruszkowie. Zajmuje się ona segregacją, przetwarzaniem złomu stalowego oraz konstruowaniem rzeźb.

comments powered by Disqus