Mobilis dowiezie pasażerów do Wieliczki

fot. Krzysztof Kalinowski

Prywatny operator obsługujący m. in.  część krakowskich tras wygrał przetarg na obsługę sześciu linii dowożących pasażerów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej do stacji Wieliczka. Na rozwiązaniu zyskają również turyści odwiedzający Kopalnię Soli „Wieliczka”.

W ramach obowiązującej od 1 września umowy z Kolejami Małopolskimi Mobilis obsługiwać będzie sześć linii dowozowych SKA. Trzy pierwsze - do Byszyc, Raciborska i Dobranowic już funkcjonują, będą jednak rozbudowane. Pozostałe – do Gdowa i Świątnik Górnych zostaną uruchomione jako nowe trasy.

Autobusy skorelowane z pociągami

Godziny odjazdów autobusów zostaną skoordynowane z rozkładem jazdy pociągów kursujących na trasie SKA1 – Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia. Uruchomienie linii autobusowych znacząco ułatwi dotarcie do pociągu mieszkańcom sąsiadujących z Wieliczką gmin. W ramach umowy przewoźnik zapewni tabor, obsługę i kierowców. Mobilis będzie też odpowiedzialny za nadzór ruchu, przeglądy techniczne i bieżący serwis pojazdów. – Jesteśmy dobrze przygotowani do rozpoczęcia wykonywania usług. Koncentrujemy się przy tym na spełnianiu wszystkich wymogów związanych z kontraktem oraz codziennym dostarczaniu pasażerom usług oczekiwanej jakości – powiedział Paweł Paruch, kierownik zajezdni Mobilisa w Krakowie.

Nowoczesny tarbor

Pasażerów jadących do Solnego Miasta dowiozą ośmiometrowe autobusy Autosan H7-20.07 Solina City. Pojazdy będą posiadać część niskopodłogową, tj. wejście do pojazdu bez schodów, oraz miejsce dla wózka dziecięcego lub inwalidzkiego, a także miejsca siedzące dostępne z poziomu niskiej podłogi. Każdy z nich pomieści łącznie 44 pasażerów. Autobusy wyposażone będą w kierunkowe tablice świetlne, które będą wyświetlać nazwę linii oraz kierunek jazdy.

Mobilis Sp. z o.o. obsługuje autobusowe linie miejskie m. in. w Warszawie, Krakowie, Mławie, Mrągowie i Bartoszycach. Jest też właścicielem dziesięciu spółek PKS na Mazowszu i Mazurach, jego flota liczy ponad 1500 autobusów różnej wielkości, przeznaczonych do obsługi komunikacji miejskiej, tras podmiejskich i przewozów turystycznych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale