Ruszył proces byłego rzecznika Legii Warszawa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Paweł W. jest oskarżony o zabójstwo żony. Do morderstwa doszło w październiku zeszłego roku. Mężczyzna zadał kobiecie kilkanaście ciosów nożem. Później sam zadzwonił na policję.

50-latek w szale spowodowanym najprawdopodobniej zazdrością zabił 30-letnią Paulę W. w wynajmowanym mieszkaniu w Niepołomicach. Do tragedii doszło 31 października 2017 roku.

– Mężczyzna zadał swojej żonie osiemnaście ciosów nożem i narzędziem twardym tępokrawędzistym. Poszkodowana miała m.in. rany kłute twarzy, szyi, klatki piersiowej oraz przecięte żebra – informował rzecznik prokuratury okręgowej, Janusz Hnatko. W tym samym czasie w innym pomieszczeniu spała 7-miesięczna córeczka pary. Drugie dziecko przebywało w szkole.

17 września przed krakowskim sądem ruszył proces oskarżonego o zabójstwo, któremu grozi minimum osiem lat pozbawienia wolności. Sąd jednak nie zgodził się na obecność prasy podczas rozprawy i wyłączył jawność. Zdaniem sędzi, słowa, które mogą paść podczas przesłuchania świadków oraz wyjaśnień oskarżonego, mogą narazić przede wszystkim 9-letnią córkę mężczyzny na trudną sytuację życiową i godzić w jej interesy.

Paweł W. był rzecznikiem prasowym Legii Warszawa w latach 2005–2008, później trafił do „Tygodnika Podhalańskiego”. Z Paulą pobrali się w 2009 roku. Kobieta jednak chciała rozwieść się z mężczyzną.

comments powered by Disqus