Zielony raj dla czytelników przy Rajskiej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W przyszłości czytelnicy z jeszcze większą chęcią będą odwiedzać bibliotekę przy ul. Rajskiej. W przyszłym roku rozpocznie się termomodernizacja samego obiektu, a za budynkiem powstanie Zielona Czytelnia.

– Będzie to pięknie urządzony ogród. Czytelnicy będą dzięki temu mogli czytać książki w ładnym i uporządkowanym otoczeniu. Miejsce to chcemy połączyć z mającym powstać parkiem przy ul. Karmelickiej. Chcemy wraz z zarządem województwa i Zarządem Zieleni Miejskiej podpisać w tej sprawie porozumienie – mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Dodaje, że w ramach tego, za biblioteką zostanie zbudowany nowy punkt informacyjny mieszczący się w szklanym pawilonie, który będzie służył do rejestracji użytkowników. Łatwiejszy dostęp do niego będą też miały osoby niepełnosprawne.

Centralne ogrzewanie i okna do zmiany

– Na pewno będzie się to przez jakiś czas wiązało z utrudnieniami dla naszych użytkowników. W przyszłym roku mamy również w planach termomodernizację budynku, podczas której wymienimy centralne ogrzewanie i stolarkę okienną, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Dzięki temu zwiększy się komfort cieplny, bo do tej pory na przykład w korytarzach bywało zimno – mówi Woźniakiewicz.

Na termomodernizację budynku województwo przekaże 3 mln zł.

comments powered by Disqus