Uwaga, będą burze

fot. pixabay.com

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed przewidywanymi na dziś burzami z ulewnym deszczem, a miejscami także gradem. W Krakowie obowiązuje 2. stopień zagrożenia.

Ostrzeżenie dotyczące burz, które obowiązuje do godz. 24, mówi o przewidywanych burzach z opadami deszczu od 30 do 40 mm, a lokalnie do 50 mm. Burzom będzie towarzyszyć silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość do 100 km/h. Możliwe są także opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia takich zjawisk jest bardzo wysokie, oceniane na 90 procent.

Wcześniej czeka nas jeszcze kilka godzin z bardzo wysokimi temperaturami, co może stanowić zagrożenie dla dzieci, osób starszych, czy osób z chorobami układu krążenia. Powinniśmy pamiętać o ochronie głowy i pić nawet 3 litry wody dziennie. Trzeba zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Dorożki w cieniu

Mieszkańcy i turyści odwiedzający nasze miasto mogą korzystać z pitników z wodą z miejskiej sieci, ustawionych na Rynku Głównym (koło Wieży Ratuszowej) i przy wejściu do parku Jordana od strony Błoń.

Gdy temperatura przekracza 28 stopni Celsjusza w cieniu, obowiązuje zakaz postoju dorożek na Rynku Głównym (od godz. 10.00 do 20.00). Dorożkarze mogą wówczas korzystać z postojów zastępczych (na alejce Plant przy ul. Podzamcze, przy Barbakanie oraz na ul. Mikołajskiej przy bazylice Mariackiej).

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale