W środę dla kierowców bezpłatne przejazdy autobusem, tramwajem i pociągiem

archiwum fot. SEBASTIAN DUDEK/LOVEKRAKÓW.PL

Przypominamy, że dziś kierowcy i ich pasażerowie jeżdżą komunikacja miejską oraz koleją za darmo. Powód? Smog.

Z powodu przekroczenia poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w dniu 7 marca (środa) od godz. 00.00 do godz. 24.00 dla pasażerów z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego.

– Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi - maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie – podaje krakowski magistart.  

Wsiąść do pociągu bezpłatnego

Kierowcy nie zapłacą również za bilet w pociągach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne, na przejazdy realizowane na obszarze Aglomeracji Krakowskiej, czyli do Skawiny, Wieliczki, Zabierzowa, Zastowa i krakowskiej Olszanicy.

– Z przejazdów mogą skorzystać wszystkie osoby posiadające ważny dowód rejestracyjny pojazdu wraz z aktualnymi badaniami technicznymi. Do pociągów Kolei Małopolskich mogą one zabrać ze sobą tyle osób na ile zarejestrowany jest pojazd, natomiast w pociągach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne bezpłatnie z okazicielem dowodu może pojechać tylko jedna osoba towarzysząca – informuje urząd marszałkowski.

Prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy podał, ile osób na podstawie dowodu rejestracyjnego skorzystało do tej pory z darmowych przejazdów KMŁ – najwięcej, bo 46 na trasie Wieliczka-Olszanica oraz Wielicza-Lotnisko (12 pasażerów).  Nikt nie pojechał za darmo m.in. z Krakowa do Miechowa czy Tarnowa oraz na lotnisko.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale