108 nowych przypadków w Małopolsce, 20 w Krakowie

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki/Materiały prasowe

Niedzielny raport informuje o 624 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Małopolska jest na drugim miejscu wśród województw, ze 108 przypadkami.

Wśród nowych pacjentów jest 61 kobiet i 47 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 88 lat. Pochodzą z powiatu nowosądeckiego (21 osób), Krakowa (20 osób), powiatu nowotarskiego (15 osób), tarnowskiego (12 osób), tatrzańskiego, limanowskiego i brzeskiego (po 6 osób), gorlickiego (5 osób), oświęcimskiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatu wadowickiego (po 3 osoby), Tarnowa i powiatu krakowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, myślenickiego i dąbrowskiego (po 1 osobie).

Obecnie cztery osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Do tej pory w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4518 osób, w tym u 713 w Krakowie. 1840 osób określa się jako ozdrowieńców.

W niedzielę poinformowano też o śmierci dwóch kobiet: 94-letniej mieszkanki powiatu oświęcimskiego oraz 81-letniej mieszkanki powiatu tarnowskiego. Obydwie przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i miały choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła do 81.

comments powered by Disqus