Abonament na strefę płatnego parkowania kupisz zdalnie

fot. ZDMK

Od środy abonament mieszkańca na postój w strefie płatnego parkowania będzie można uzyskać w sposób zdalny.

We wtorek Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował, że jeden z pracowników biura strefy płatnego parkowania ma koronawirusa. W związku z tym pozostali urzędnicy trafili na kwarantannę, a stacjonarny punkt pod trybuną stadionu Wisły został zamknięty.– Od dziś będzie można wykupić abonament mieszkańca w formie elektronicznej. Jesteśmy na etapie umieszczania wszystkich szczegółowych informacji na naszej stronie internetowej – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Pyclik z ZDMK.

Mieszkaniec strefy będzie musiał pobrać formularz ze strony miejskiej jednostki, wypełnić go, zeskanować wymagane załączniki (jak np. pierwsza strona rocznego zeznania podatkowego), wykonać przelew bankowy i przesłać je na wskazany adres e-mailowy.

– Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie ZDMK, mieszkaniec otrzyma od nas informację, że jego abonament jest już aktywny – dodaje Michał Pyclik.

Przedstawiciel miejskiej jednostki zaznacza, że pracownicy urzędu mogą kontaktować się z krakowianami, którzy złożą wniosek, aby ewentualnie uzupełniać braki formalne.