Climathon 2019. Jak pokonać smog komunikacyjny?

fot. Materiały prasowe
Zeroemisyjność i mobilność – to tematy wyzwań, z jakimi zmierzą się uczestnicy Climathonu 2019. Podczas tego 24-godzinnego, międzynarodowego wydarzenia, wyłonione zostaną nowe rozwiązania na rzecz ochrony klimatu w mieście. Najlepsze z nich mają szansę na wdrożenie już w ciągu najbliższych dwóch lat.

Climathon 2019 organizowany jest równocześnie w kilkuset miastach na całym świecie. Finał polskiej edycji odbędzie się w Krakowie, 25 i 26 października, w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tematem jest szeroko pojęta mobilność.

Korki, opóźnienia komunikacji miejskiej, utrudnienia dla rowerzystów i pieszych - to tylko część problemów, z jakimi boryka się Kraków i nad którymi mogą się pochylić uczestnicy klimatycznego hackathonu.

– Kraków dobrze sobie radzi w kwestii likwidacji niskiej emisji z pieców, więc czas na pochylenie się nad kolejnym źródłem smogu – transportem – mówi Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro

– Mamy za dużo ruchu samochodowego w mieście, a co za tym idzie, powinniśmy zmienić nasze codzienne nawyki. Potrzebujemy jednak zachęcić mieszkańców do takiej zmiany i tu liczymy na świetne, świeże, ciekawe projekty uczestników Climathonu, które będą później wdrażane w Krakowie czy Małopolsce – dodaje.

Rejestracja już działa

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie wszystkich zainteresowanych ochroną środowiska, ekologią i racjonalną gospodarką. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda pieniężna.

Dodatkowo, autorzy najlepszych projektów mają szansę na ich wdrożenie w naszym mieście lub województwie. Rejestracja odbywa się pod wskazanym linkiem. Warto zapisać się jak najszybciej, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

comments powered by Disqus