Dziesięć filmów powalczy o 100 tys. dolarów

Polski film "Wilkołak" powalczy o 100 tys. dolarów fot. mat.prasowe
W głównym konkursie festiwalu Off Camera o 100 tys. dolarów powalczy dziesięć filmów młodych twórców.

Już 26 kwietnia w Krakowie startuje 12. edycja festiwalu kina niezależnego Off Camera. Wiemy już, które filmy powalczą w konkursie głównym „Wytyczanie drogi”.

Wśród dziesięciu nominowanych propozycji znalazły się thrillery, komedie, romanse oraz sportowe dramaty. Zobaczymy m.in. „The Shark” Lucii Garibaldi, „Pause” pochodzącej z Cypru reżyserki Toni Mishiali, „Extra Ordinary” Mike’a Aherna i Endy Loughman czy „Monsters and Men”, który wyreżyserował Reinaldo Marcus Green. Na liście znalazł się również mroczny, klustrofobiczny thriller „Sons of Deenmark”.

Mocny głos z Polski

Wśród dziesięciu wyróżnionych nie zabrakło polskiej produkcji. W szranki o Krakowską Nagrodę Filmową stanie „Wilkołak” w reżyserii Adriana Pałka. Film utrzymany w stylistyce horroru opowiada o grupie dzieci, byłych więźniów obozu koncentracyjnego Gross Rosen, żyjących w prowizorycznym sierocińcu w lesie.

– W filmie „Wilkołak” Adrian Panek łączy elementy opowieści historycznej, horroru oraz mrocznej baśni. To kino niepokoju, dyskomfortu, niepozwalające widzowi wygodnie rozsiąść się w fotelu. Po debiutanckim „Daas” stanowi kolejny dowód na to, że filmowy głos reżysera jest świeży i ciekawy – czytamy w komunikacie prasowym.

Wszystkie nominowane filmy to pierwsze lub drugie filmy reżyserów.

Produkcje zostaną ocenione przez międzynarodowe jury. W tym roku przewodniczącym został Allan Starski, laureat Oscara za scenografię do „Listy Schindlera”. O tym, kto otrzyma 100 tys. dolarów, zdecydują również Anna B. Sheppard, Ellen Kuras i Roger Mitchell.

W tym roku festiwal Off Camera potrwa od 26 kwietnia do 5 maja 2019 roku.

 

comments powered by Disqus