Gdzie najlepiej jechać na egzotyczne wakacje?

Ciepłe promienie słońca nieśmiało wyglądają zza chmur. A to oznacza, że coraz bliżej lato! Wraz z nim nadchodzą upragnione wakacje, na które wiele osób czeka z utęsknieniem. Jednak pogoda w Polsce w letnich miesiącach może być zawodna. Dlatego zamiast wojaży po rodzimych zakątkach, warto wybrać podróż za granicę. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza egzotyczne kierunki. Sprawdź, gdzie najlepiej wyjechać!

Dokąd pojechać na egzotyczne wakacje?

Za egzotyczne kraje uważane są wszystkie państwa, które leżą poza granicą Europy, czyli należące do Azji, Afryki i Ameryki Środkowej i Południowej. Wśród najpopularniejszych kierunków wymienia się:

●        należącą do Tanzanii wyspę Zanzibar, który przyciąga podróżujących swoją dzikością,

●        Tajlandię, której krajobraz wprawia w zachwyt,

●        Malediwy z uroczymi domkami na wodzie,

●        Kenię z ciągnącą się po horyzont sawanną i możliwością obcowania z dzikimi zwierzętami,

●        Maroko pełne wspaniałych przypraw i niezwykłych kolorów.

Jednak warto pamiętać, że im dalej jest położony kraj od Polski, tym koszty podróży znacznie rosną. Np. wakacje na Malediwach to koszt od 5-6 tys. zł za jedną osobę na tydzień. Z kolei w pobliskim, orientalnym Maroko 7 dni można spędzić nawet za mniej niż 3 tys. zł za osobę. Więcej szczegółowych informacji na temat egzotycznych wakacji znajdziesz tutaj: https://rankomat.pl/turystyka/egzotyczne-wakacje.

Co wziąć pod uwagę przy wybieraniu kierunku na wakacje?

Egzotyczne podróże są bardzo kuszące, jednak warto mieć na uwadze, że mogą wiązać się także z pewnym niebezpieczeństwem, np. zachorowania na groźne, tropikalne choroby, które w Polsce nie występują.

Dlatego przed wyjazdem do dalekich krajów trzeba skontaktować się z lekarzem medycyny podróży, który sprawdzi Twój stan zdrowia i ustali, jakie szczepionki powinieneś przyjąć, aby uniknąć problemów podczas wakacji.

Jednocześnie należy pamiętać, że w dalekich krajach nie obowiązuje karta EKUZ, czyli dokument, który upoważnia obywateli Polski do korzystania z darmowej pomocy medycznej za granicą. Aby uniknąć dużych kosztów korzystania z opieki zdrowotnej w obcym kraju, najlepiej wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne.

Jaką polisę turystyczną wybrać?

Ubezpieczenie podróżne jest niezbędne podczas wyprawy do dalekich krajów. Dzięki odpowiedniej polisie będziesz mógł wnioskować o zwrot kosztów poniesionych np.:

●        podczas korzystania z pomocy medycznej na miejscu,

●        w ramach akcji ratunkowej,

●        po spowodowaniu wypadku,

●        po doznaniu uszczerbku na zdrowiu,

●        w wyniku uszkodzenia lub zniszczenia dobytku drugiej osoby,

●        po kradzieży sprzętu sportowego czy bagażu,

●        przez konieczność pozostania na kwarantannie w związku z COVID-19.

Co ważne, koszt ochrony nie jest tak wysoki, jak się wydaje – w większości przypadków to kilka złotych dziennie. Dokładną cenę polisy turystycznej możesz sprawdzić np. w rankingu ubezpieczeń podróżnych. To proste narzędzie, za pomocą którego nie tylko ustalisz koszt ochrony podczas wakacji, ale także wykupisz ją z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu możesz zapewnić sobie wsparcie finansowe w każdym momencie.

Skorzystaj z ubezpieczenia turystycznego i zapewnij sobie ochronę na wypadek problemów zdrowotnych. Dzięki niemu nie narazisz się na niepotrzebne koszty pomocy medyczne i spędzisz urlop bez stresu.

comments powered by Disqus