Jest porozumienie pomiędzy kościołem a miastem w sprawie szkoły na Złocieniu

Podpisanie porozumienia fot. Bogusław Świerzowski/Krakow PL

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wspólnie z proboszczem parafii w Krakowie-Bieżanowie ks. Bogdanem Markiewiczem podpisali porozumienie w sprawie budowy nowej szkoły. Dzisiejsza umowa umożliwia rozpoczęcie przygotowań do powstania placówki oświatowej na osiedlu Złocień.

Wiceprezydent Katarzyna Król, odpowiedzialna za krakowską oświatę, tłumaczy, że tylko dzięki porozumieniu podpisanym przez prezydenta Majchrowskiego z proboszczem bieżanowskiej parafii uda się postawić szkołę.

– Miasto nie dysponowało terenem, na którym można by zrealizować inwestycję, dlatego podjęliśmy starania o pozyskanie w drodze zakupu lub zamiany działek umożliwiających budowę szkoły – mówi Katarzyna Król.

Po przejściu wszystkich procedur, zarówno kościelnych jak i urzędowych, dwie strony podpiszą akt notarialny w sprawie kupna-sprzedaży nieruchomości. – Miasto zadeklarowało, że zakupimy działkę, a parafia nam sprzeda konkretny teren – podkreśla Katarzyna Król.

Teraz po wykonaniu operatu szacunkowego wartości działki sprawa trafi do parafialnej rady ekonomicznej, która ma wystąpić z wnioskiem do kurii metropolitarnej o zgodę na zamianę i sprzedaż gruntu. – Porozumienie podpisane przez prezydenta Majchrowskiego jest kluczowe, ponieważ dwie strony zadeklarowały że chcą działać dla dobra mieszkańców osiedla Złocień – mówi Katarzyna Król.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus