Kraków czeka na rodziny

Archiwum fot. Anita Kucińska
19 maja w niedzielę w parku Jordana po raz ósmy odbędzie się Święto Rodziny Krakowskiej. W programie mnóstwo atrakcji dla małych i dużych uczestników wydarzenia w pięciu strefach tematycznych. Początek o godzinie 11.

Miasto dla wszystkich, którzy przyjdą do parku przygotowała zabawy, konkursy z nagrodami, przejażdżki konne, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz naukę i pokazy tańca. Jednak tegoroczne święto jest mocno powiązane ze zdrowiem, dlatego nie zabraknie bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich.

–  Każdy z mieszkańców Krakowa znajdzie  w ten wyjątkowy dzień dla siebie atrakcyjną ofertę i ci najmłodsi  i ci nieco starsi – mówi Marzena Paszkot Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

Prócz wielu atrakcji dla dzieci, organizatorzy planując niedzielne wydarzenie, pomyśleli również o rodzicach, którzy w czasie pikniku będą mieć możliwość udziału w warsztatach tanecznych, a także w potańcówce, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Krakowa.

Dorośli będą mogli również zasięgnąć informacji na stanowiskach krakowskich klubów rodzica, a także centrów aktywności seniora. W czasie Święta Rodziny Krakowskiej będzie możliwość zapoznania się z ofertą programu Krakowska Karta Rodzina 3+, Kraków dla Rodziny „N” oraz ideą Budżetu Obywatelskiego.

W strefie ekologii i zdrowego trybu życia prezentowane będą działania podejmowane przez miasto na rzecz poprawy jakości powietrza oraz programy dotacyjne, z których korzystają mieszkańcy.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach gminnej kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”. Celem kampanii jest promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy jej członek, zajmuje ważne miejsce. Duży nacisk kładzie się na promowanie odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Portal LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

comments powered by Disqus