LGBT mówi. Dronowy pokaz na Rynku Głównym

Rynek Główny w Krakowie fot. Sebastian Dudek

MOCAK planuje dronowy performans dotyczący tematyki LGBT. Wydarzenie ma się odbyć we wrześniu.

W tym roku MOCAK obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej okazji widzowie mogą zobaczyć nowe wystawy – to m.in. „Artysta jest obecny” czy „Sztuka karmi sztukę”.

Nowe wystawy to prezentacja prac znajdujących się w kolekcji muzeum MOCAK. Dzięki temu odwiedzający mają szansę lepiej poznać zbiory muzeum i problematykę, jaką prezentują.

Jednym z kolejnych projektów, na którym skupi się instytucja, jest dronowy performans  „Niebo nad Krakowem. LGBT mówi. Dronowy pokaz na Rynku Głównym” artysty Krzysztofa Wodiczko.

Wydarzenie jest planowane na wrzesień.

– To projekt oparty na wywiadach z kilkunastoma osobami związanymi ze środowiskiem LGBT. Nad Rynkiem Głównym będą latać drony z niedużymi ekranami, na których będą wyświetlane oczy osób wypowiadających się na temat wykluczenia i agresji, z jaką się spotkał w naszym społeczeństwie. To będzie poruszająca projekcja i niestety bardzo na czasie – mówi Maria Anna Potocka, dyrektorka Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Wydarzeniu towarzyszy publikacja, w której znajdą się m.in. wpisy z dwóch najważniejszych raportów dotyczących stanu równouprawnienia społeczności LGBT (Rainbow Europe), transkrypcje wypowiedzi uczestników projektu i manifest artysty Krzysztofa Wodiczko.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus