Nietrzeźwy ukradł samochód, a potem spowodował nim kolizję drogową

Policja fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka dni temu na ul. Kalwaryjskiej w Krakowie doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów, gdzie kierujący fiatem najechał na tył poprzedzającego pojazdu, a ten z kolei uderzył w kolejne auto.

– Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze. Policjanci, po upewnieniu się, że uczestnicy zdarzenia nie wymagają pomocy medycznej, przystąpili do ustaleń dokładnych okoliczności kolizji, a także sprawdzili stan trzeźwości kierujących – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ustalenia wskazały, że sprawcą kolizji zdarzenia jest 35-letni kierujący Fiatem ducato. Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna miał niemal dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Ponadto okazało się, że pirat drogowy, jest również złodziejem. Kilkanaście minut wcześniej ukradł bowiem Fiata ducato, który był zaparkowany przy jednej z ulic na krakowskim Kazimierzu – dodaje Gleń.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnego dnia, śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży samochodu o wartości 84 tys. zł. oraz kradzieży dokumentów oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Podejrzany odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.  Mężczyzna utracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus