Pendolino wraca na trasę do Warszawy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek 22 maja na trasę z Krakowa, przez Warszawę do Gdyni wracają pociągi Pendolino.

Od 3 maja na tory wróciło już ponad 40 pociągów, które umożliwiają dojazd m.in. do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Łodzi, Szczecina, Zielonej Góry czy Olsztyna. Teraz przewoźnik zdecydował o przywróceniu pociągów kategorii Express InterCity Premium.

W przyszły piątek na tory ponownie wyjedzie pociąg z Krakowa o godzinie 14:04, który dotrze do Gdyni o godzinie 19:58. O godzinie 16:58 z naszego miasta wystartuje skład do Warszawy (przyjazd o godzinie 19:31).

Od soboty 23 maja zacznie kursować pociąg, który ze stolicy Małopolski odjedzie o godzinie 6:05 (przyjazd do Gdyni o godzinie 11:59)

Jak informują przedstawiciele PKP Intercity, bilety na połączenia Pendolino są dostępne w sprzedaży od wczoraj: zarówno w kasach, biletomatach oraz aplikacjach mobilnych i przez stronę internetową. Na połączenia przewoźnik umożliwia obecnie zakup biletów na 50 proc. miejsc siedzących po to, aby podróżni mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce siedzące.

Pasażerowie otrzymają pakiety ochronne

Wszyscy pasażerowie EIP będą otrzymywać pakiety ochrony osobistej, składające się z maseczki i rękawiczek jednorazowych oraz dwóch chusteczek dezynfekujących. Rozdawać je podróżnym będzie obsługa pociągu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych usługi gastronomiczne są tymczasowo całkowicie zawieszone we wszystkich pociągach PKP Intercity, w tym także w Pendolino.

comments powered by Disqus