Startują prace przy przebudowie ul. Pychowickiej. Zniknie „naleśnik” przy Zakrzówku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższych dniach mają się rozpocząć prace przy przebudowie ul. Pychowickiej. Jej fragment zostanie zamknięty, natomiast ruch na ul. Norymberskiej ma być zachowany.

To będzie spora, rozłożona na wiele miesięcy, inwestycja. Przebudowany ma zostać zarówno prawie 400-metrowy odcinek ul. Pychowickiej, od ul. Norymberskiej do numeru 16, jak i skrzyżowanie z ul. Norymberską. Z punktu widzenia użytkowników widoczną zmianą będzie m.in. nowy chodnik wzdłuż ul. Pychowickiej oraz rondo – już nie wokół przykręconego „naleśnika”, lecz wybudowane od początku do końca, o średnicy zewnętrznej 26 m.

Zanim drogowcy zajmą się budową nowych dróg, będą pracować przy podziemnych instalacjach. – Inwestycja swoim zakresem obejmuje budowę kanalizacji opadowej i ogólnospławnej, budowę zbiornika retencyjnego, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego. Dodatkowo przebudowane zostaną sieci energetyczna niskiego napięcia oraz sieć teletechniczna napowietrzna i ziemna – wylicza zarząd dróg.

Więcej o szczegółach inwestycji pisaliśmy tutaj:

Termin się przesuwa

Inwestycja rozpocznie się z kilkudniowym opóźnieniem względem wcześniejszych planów. Najpierw na znakach drogowych pojawiła się informacja, że ulica Pychowicka będzie zamknięta od 9 października, później pojawił się komunikat Zarządu Dróg Miasta Krakowa zapowiadający start na piątek 13 października.

Teraz wiadomo już, że trzeba poczekać jeszcze kilka kolejnych dni. ZDMK tłumaczy to trwającymi jeszcze ustaleniami z wykonawcą dotyczącymi harmonogramu prac. – Chodzi o to, żeby późną wiosną i latem przyszłego roku prace nie zakłócały dojścia na Zakrzówek – tłumaczy Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy jednostki.

Nie wiadomo więc na razie, jak długo potrwają wszystkie prace. Wcześniej była mowa o zakończeniu ich do połowy sierpnia przyszłego roku.

Wjechać w ul. Pychowicką będzie można tylko od strony ul. Kobierzyńskiej. Przejazd ul. Norymberską pomiędzy Grota-Roweckiego i Tyniecką ma być przez cały czas zachowany: najpierw powstanie jedna część ronda, a kiedy zostanie na nią przełożony ruch, drogowcy wybudują pozostałą część skrzyżowania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki