Strabag ma dokończyć budowę zakopianki. Umowa jeszcze w grudniu [ZDJĘCIA]

fot. GDDKiA

GDDKiA poinformowała, że jeszcze w grudniu może zostać podpisana umowa z firmą, która dokończy przerwaną budowę odcinka nowej zakopianki pomiędzy Lubniem i Naprawą.

Umowa z wcześniejszym wykonawcą została zerwana w lipcu. Do przetargu na dokończenie prac zgłosiło się siedem firm. W listopadzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrana została oferta złożona przez firmę STRABAG Infrastruktura Południe, z ceną 74,5 mln zł. Firma zadeklarowała, że wykona wszystkie niezbędne prace w ciągu 8 miesięcy.

Dziś GDDKiA poinformowała, że kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych zakończyła się pozytywnym wynikiem. – Oznacza to, że po przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji, jeszcze w grudniu możemy podpisać umowę – czytamy na Twitterze Dyrekcji.

Do wykonania pozostał przede wszystkim 7,6-kilometrowy odcinek prawej jezdni pomiędzy Lubniem i Naprawą – a więc tam, gdzie kierowcy korzystają już w dwóch kierunkach z lewej jezdni, udostępnionej w grudniu ubiegłego roku. Oprócz samej drogi, trzeba też wybudować do końca dwa miejsca obsługi podróżnych, dojazdy technologiczne, system odwodnienia i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, a także dokończyć przebudowę podziemnych instalacji.

Estakada osobno

Niezależnie od wymienionych wyżej prac, GDDKiA zdecydowała się powierzyć osobnemu wykonawcy dokończenie budowy samej estakady. Zajmuje się tym firma TBM z Grzybna w województwie pomorskim. Ma ona już doświadczenie w pracy na tym odcinku – była podwykonawcą konsorcjum IDS-Bud i Altis Holding, ale wstrzymała prace z powodu zaległości w płatnościach od głównego wykonawcy. Ma to zrobić, wraz z przeprowadzeniem odbiorów, do połowy września przyszłego roku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.