Straż miejska skierowana do pilnowania chodników [Atak zimy]

Straż miejska skierowana do dyscyplinowania zarządców chodników, ZDMK stara się pomóc w udrożnieniu ulic – tak wygląda sytuacja w mieście po ataku zimy.

– Powoli zaczyna poprawiać się sytuacja na drogach – podkreśla w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Dodaje, że pracownicy jednostki, wspólnie z kolegami z MPK oraz Zarządu Transportu Publicznego starają się udrożnić ruch komunikacji miejskiej.

Największy problem jednak jest z solarkami, które stoją w gigantycznych korkach i nie mogą pracować na ulicach. Obecnie na mieście pracuje ponad 150 jednostek z 250 samochodów dostępnych w MPO do zimowego utrzymania miasta.

Do pomocy pieszym została skierowana straż miejska. – Funkcjonariusze mają za zadanie patrolować chodniki i udzielać pomocy – podkreśla Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.

Marek Anioł z krakowskiej straży miejskiej mówi, że od godziny 17 strażnicy dyscyplinują zarządców chodników aby pamiętali odśnieżyli oraz posypali ciąg pieszy piaskiem lub solą. – Staramy się także pomagać pieszym na przejściach. W razie poślizgnięcia, jesteśmy na miejscu – dodaje rzecznik prasowy straży miejskiej.

comments powered by Disqus