Weekend w pigułce (23–24 marca)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przed nami pierwszy wiosenny weekend. Sprawdźcie, co w krakowskim kalendarium wydarzeń kulturalnych.

Targi Zielonych Wnętrz x Ekotyki

Nasz przegląd zaczynamy od Targów Zielonych Wnętrz x Ekotyki, które potrwają przez cały najbliższy weekend w Pałacu Czeczotka od 11.00 do 18.00. Podczas pierwszej mini edycji gościnnej pojawi się strefa Planty na Ekotyki – Targi Kosmetyków Naturalnych.

Będą na was czekać rośliny, poduszki, świeczki, florystyczne tapety, dodatki z kamienia i drewna, naturalna biżuteria, doniczki czy kwieciste plakaty. Wstęp wolny.

Organek w klubie Studio

W sobotę 23 marca o 20.00 w klubie Studio rozpocznie się koncert Tomasza Organka wraz z zespołem. Na żywo będzie można posłuchać utworów z dwóch albumów – Głupi i Czarna Madonna.

Światowy Dzień Poezji

Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji, obchodzony 21 marca. W sobotę o 17.30 w DeRevolutionibus odbędzie się spotkanie z poetką i diagnostką laboratoryjną, Anną Adamowicz, poświęcone jej tomowi Animalia.

Stand-upowy Dzień Kobiet w Ice Kraków

Przed nami kolejny Stand-upowy Dzień Kobiet w Ice Kraków. Podczas imprezy wystąpią Wiolka Walaszczyk, Ewka Błachnio, Ewa Stasiewicz i debiutująca w stand-upie Agnieszka Litwin. Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Urszula Dudziak. Start o 20.00.

Kobiety objaśniają mi świat

W sobotę Teatr Nowy Proxima zaprasza na spektakl Iwony Kempy „Kobiety objaśniają mi świat”. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć sytuację kobiet w dzisiejszym świecie Zachodu okiem reżyserki. Początek o 19.15.

Taniec inspirowany rzeźbą

W sobotę Muzeum Narodowe zaprasza na warsztaty taneczno-improwizacyjne, inspirowane rzeźbami angielskiego artysty Henry’ego Moore’a z tancerką Ewą Kalitą. Na zakończenie warsztatów chętni będą mogli wziąć udział w nagraniu układu tanecznego wypracowanego podczas zajęć. Koszt: pojedyncze zajęcia – 20 zł, karnet na 4 zajęcia – 70 zł.

Wiosna wiolonczelowa

Trwa 6. Krakowska Wiosna Wiolonczelowa. W sobotę o 19.00 w Auli Florianka rozpocznie się koncert Robert Cohen, Messages Quartet, a w programie Z. Kodaly, F. Schubert.

Szczęśliwe Piosenki Marka Grechuty

W sobotę o 18.00 Teatr Szczęście zaprasza na Szczęśliwe Piosenki Marka Grechuty. Wykonają je młodzi artyści we własnych interpretacjach. Podczas koncertu zabrzmią m.in. „Ocalić od zapomnienia”, „Gdziekolwiek”, „Śpij, bajki śnij”, „Odkąd jesteś” czy „Dni, których nie znamy”.

comments powered by Disqus