Wzrosną ceny za korzystanie z miejskich rowerów

fot. Wavelo

Wraz z rozpoczęciem rowerowej wiosny użytkowników systemu Wavelo czekają zmiany w cenniku usług. O złotówkę podniesiona zostanie cena abonamentów miesięcznych na 60 i 90 minut, które od marca kosztować będą odpowiednio 20 zł i 25 zł.

Nieznaczna zmiana dotyczyć będzie też zwolenników wypożyczeń roweru na minuty – od 1 marca za 60 sekund jazdy zapłacą o 1 grosz więcej niż do tej pory.

Dużą zmianą dla stałych użytkowników jest natomiast brak abonamentu rocznego. To o tyle zaskakujące, że jeszcze jesienią Wavelo informowało o obniżeniu na stałe jego ceny o 65 zł, do kwoty 159 zł – co było atrakcyjną ofertą w porównaniu z abonamentem miesięcznym. – Z uwagi na zaplanowane prace związane z obsługą systemu, abonament roczny został tymczasowo zawieszony w sprzedaży – dowiedzieliśmy się od przedstawicieli firmy. Wszystkie dotychczas zakupione roczne abonamenty będą nadal funkcjonować do końca swojej ważności.

Przywracanie systemu do pełnej dyspozycyjności rozpocznie się już 1 marca. Od tego dnia magazyn zaczną opuszczać rowery, które zimą przechodziły prace serwisowe. Docelowo na ulicach Krakowa pojawi się ponownie 1500 granatowych jednośladów Wavelo.

Naprawa

Od grudnia do końca lutego do dyspozycji było 500 rowerów, z których codziennie korzystają setki użytkowników. Pozostała część rowerowego taboru – ponad 1000 pojazdów – nie zapadła w zimowy sen. W serwisie, ulokowanym pod trybuną północną stadionu miejskiego przy ulicy Reymonta, przechodzą gruntowny serwis wraz z wymianą najważniejszych części.

– Zima to dla nas okazja, by zadbać nie tylko o bieżące naprawy i codzienny serwis rowerów. W przeciągu ostatnich 3 miesięcy skupiliśmy się na wymianie najważniejszych podzespołów roweru. Tak, by wraz z nadejściem wiosny dostarczyć mieszkańcom w pełni sprawne pojazdy – mówi Albert Wójtowicz z BikeU, dyrektor projektu Wavelo.

comments powered by Disqus