Działa już fontanna na placu Axentowicza. Naprawa kosztowała ćwierć miliona złotych

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

Po naprawie działa już fontanna na placu Axentowicza. Od godziny 10:00 do 21:30 co dziesięć minut będzie wydobywać się para wodna.

W połowie listopada zeszłego roku na płyty fontanny wjechał ciężki samochód firmy ZUE, której pracownicy mieli przeprowadzić serwis latarni. Jednak konstrukcja nie wytrzymała obciążenia i pojazd, wraz z płytami wpadł poniżej poziomu gruntu.

Miejsce uszkodzenia zostało zabezpieczone metalowymi płytami i tak pozostawało do połowy maja. Dopiero wtedy rozpoczął się niezbędny serwis.

Naprawa rozpoczęła się w maju
Naprawa rozpoczęła się w maju

Jak mówiła wówczas Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej, sprawa przeciągała się z powodu oczekiwania na zakończenie formalności związanych z ubezpieczeniem. Urzędnicy nie chcieli wydawać środków z budżetu miasta, tylko poczekać aż dopięte zostaną sprawy z ubezpieczalnią.

Naprawa fontanny pochłonęła ponad 223 tys. złotych. Z ubezpieczenia Zarząd Zieleni Miejskiej otrzymał blisko 150 tys. złotych. – Nie odpuszczamy tematu i będziemy starali się o zwrot pełnej kwoty. Przedstawimy teraz faktury i nasze roszczenia powinny zostać uwzględnione, podobnie jak miało to miejsce z remontem ryby na Plantach Nowackiego w Podgórzu – wyjaśnia w rozmowie z LoveKraków.pl Piotr Kempf, dyrektor ZZM.

Fontanna zaczęła działać dziś. Szef miejskiej jednostki zdradza, że każdego dnia od godziny 10 do 21:30 przez dziesięć minut, co dziesięć minut, będzie wydobywała się z urządzenia para wodna.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza