Dzień dobry LoveKraków.pl: Dorwać obywatela za blokowanie prezesa

Piątek, piąteczek piątunio. Na dobry początek końca tygodnia mamy dla Was przegląd prasy, w której przeczytacie m.in. doskonały reportaż o tym, jak państwo wytacza najcięższe działa przeciwko manifestantom, niepewnych losach boisk na Prądniku Czerwonym i głośniej sprawie śmierci uczennicy szkoły językowej w Michałowicach.

Czwartek na LoveKraków.pl:

Deweloperzy staną przed sądem. Narazili ludzi na gigantyczne straty:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/deweloperzy-stana-przed-sadem-narazili-ludzi-na-gigantyczne-straty_28380.html

Turyści zostawili w Krakowie 6,5 miliarda. Widać efekt ŚDM:
http://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/turysci-zostawili-w-krakowie-65-miliarda-widac-efekt-sdm_28373.html

Małopolscy biznesmeni nie przejmą Wisły! [OŚWIADCZENIA]:
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/spelnia-sie-czarny-scenariusz-wisla-spada-w-przepasc_28381.html

Urząd rozda 40 tys. masek. Gdzie je dostaniemy?:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/urzad-rozda-40-tys-masek-gdzie-je-dostaniemy_28363.html

Dzisiaj w naszym portalu:

Bokserzy zawładną halą Wisły

Kolejne podejście pod inwestycje naprzeciwko Tesco

Prawie pół kilograma amfetaminy w garażu

Przegląd Prasy

Gazeta Wyborcza: Dorwać obywatela za blokowanie prezesa

Przed krakowskim sądem wciąż toczy się sprawa manifestantów blokujących wjazd na Wawel prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Przeciwko siedmiorgu obywateli państwo wytoczyło najcięższe działa. Choć odpowiedzialność za wykroczenie, z art. 90 Kodeksu Wykroczeń, na który powołuje się Policja ogranicza się do grzywny w wysokości do 500 zł. Już na drugi dzień po blokadzie Policja przystąpiła do analizy nagrań z wszystkich kamer obejmujących swoim zasięgiem rjon Wawelu – chodzili do restauracji, właścicieli kamienic, domagając się taśm. W akcję włączony został nawet wydział do walki z cyberprzestępczością przeczesujący Facebooka i serwis YouTube, a nawet... policyjne archiwa. Funkcjonariusze sprawdzali również logowania do stacji bazowych telefonii komórkowych i na tej podstawie nachodzili, np. w pracy Bogu ducha winnych obywateli.

Dziennik Polski: Jaka przyszłość czeka boiska przy ul. Majora?

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka trzy boiska na Prądniku Czerwonym. O ich losie zadecyduje dziś walne zgromadzenie spółdzielców. Pomysł na rewitalizację zdegradowanego terenu ma KS Prądniczanka. Chce, by Spółdzielnia wypowiedziała umowę na wieczyste użytkowanie gruntów, a te znów trafiły do miejskich zasobów, zaś zarząd nad nimi przejął klub. Obecny trawiasty ugór, który boiskiem jest tylko z nazwy zostałby odnowiony, zaś na dwóch betonowych boiskach do siatkówki i koszykówki mógłby powstać orlik. Wraz z odnową placów, rewitalizacji byłby poddany także fragment sąsiadującego z nimi Sudołu. Pomysł spodobał się władzom Spółdzielni Prądnik Czerwony, jednak nie wszyscy są zadowoleni. Na terenie osiedla ktoś porozwieszał kartki, na których napisał „Dziś chcą wydrzeć nam działki, na których jest boisko, jutro kolejna grupa będzie chciała, żebyśmy oddali np. budynki usługowe czy korty tenisowe”. Zdaniem Spółdzielni, taka dywersja może zniechęcić mieszkańców do słusznego jej zdaniem posunięcia.


Gazeta Krakowska: Śmierć uczennicy w trakcie przerwy w zajęciach. Prokurator oskarża nauczycielkę i właściciela szkoły.

Chodzi o głośną sprawę śmierci 11-letniej Julii, która w czasie przerwy w zajęciach w szkole językowej zginęła potrącona przez TIR-a w Michałowicach. Krakowski sąd wyjaśni czy winę za śmierć dziewczynki ponoszą nauczycielka i właściciel nieistniejącej już szkoły, Przypomnijmy, w czasie przerwy w zajęciach grupa dzieci opuściła budynek placówki i przekraczając ruchliwą „siódemkę” udała się do pobliskiego sklepu. Przebiegając przez jezdnię, 11-latka została potrącona przez ciężarówkę. Gdyby takie zdarzenie miało miejsce w zwykłej szkole, to nauczyciele mieli by postępowanie karne i dyscyplinarne za niedopełnienie obowiązku opieki nad dzieckiem, jednak firmy będące „szkołami” nie muszą dotrzymywać standardów placówek oświatowych.

comments powered by Disqus