Handlowali narkotykami w Austrii. Wpadli w ręce małopolskich kryminalnych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Poszukiwanymi na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania byli 58 – latek oraz jego 32 – letni syn. Obaj byli podejrzani o produkcję i obrót na terenie Austrii środkami odurzającymi, m.in. marihuaną i żywicą konopi indyjskiej o wysokiej zawartości THC.

– W ostatnim czasie, austriacki wymiar sprawiedliwości zwrócił się do polskiej Policji o pomoc w zatrzymaniu dwóch naszych obywateli, poszukiwanych na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania. Według przekazanych informacji, istniało prawdopodobieństwo, że mogą ukrywać się na terenie województwa małopolskiego – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Przestępcy w rękach policji

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych wydziału kryminalnego KWP w Krakowie, którzy na co dzień ścigają i zatrzymują najgroźniejszych przestępców, często ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalni ustalili, że starszy z mężczyzn przebywa w Małopolsce, a młodszy – na Śląsku.

– Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze były prowadzone na terenie dwóch województw. Przestępcy często zmieniali  miejsca pobytu, jak również środki transportu. Pomimo tego faktu, zostali namierzeni, a wczoraj rano zatrzymani – mówi Gleń.

Starszy wpadł w ręce kryminalnych w Tarnowie, natomiast 32-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Katowicach. Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem podejrzanych.

comments powered by Disqus