Na ul. Jasnogórskiej już jednym pasem. Remont od poniedziałku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na fragmencie ul. Jasnogórskiej ruch samochodów przeniesiony został na jedną jezdnię, po jednym pasie w każdym kierunku.

– Nowa organizacja ruchu została wprowadzona, by kierowcy mogli się do niej przyzwyczaić, przed rozpoczynającymi w poniedziałek robotami – wyjaśnia Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Prace będą polegać na remoncie tarczy skrzyżowania ulic Jasnogórskiej, Gaik i Ojcowskiej, by możliwe było przywrócenie tam ronda, ale w nowej, poszerzonej wersji:

W pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku centrum miasta (od strony ul. Gaik) – w tym czasie ruch dwukierunkowy będzie prowadzony jezdnią w kierunku Olkusza. Ruch pojazdów oraz komunikacji miejskiej z ul. Ojcowskiej zostanie poprowadzony objazdem – ul. Chełmońskiego.

W drugim etapie – ruch dwukierunkowy na jezdni w kierunku centrum (od strony ul. Ojcowskiej). Ul. Ojcowską na wprost będą mogły się poruszać jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Wjazd i wyjazd z ul. Gaik będzie prowadzony specjalną przełączką. Remont potrwa do końca lipca.

Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały