Nowy asfalt na Nowohuckiej, ale wcześniej utrudnienia

Dłużej niż na ul. Nowohuckiej potrwają prace na moście. Zdjęcie z czerwca fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kierowcy doczekają się wkrótce nowej nawierzchni na zniszczonym odcinku pomiędzy mostem Nowohuckim a skrzyżowaniem z ul. Saską. Z tego powodu w najbliższym tygodniu muszą się nastawić na kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Ruch w tej części miasta już teraz przebiega inaczej. Po pierwsze, trwa gruntowny remont mostu Nowohuckiego, co wiąże się ze zwężeniem i jazdą po jednym pasie w obydwu kierunkach. Po drugie już od pewnego czasu na ul. Nowohuckiej trwały prace przy krawężnikach i chodniku.

Teraz wszystko już jest gotowe, by na jezdni południowej – od skrzyżowania z Saską do mostu – położyć nowy asfalt. Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiedział rozpoczęcie prac na noc z niedzieli na poniedziałek (2/3 sierpnia). Jezdnia ma zostać zamknięta o północy.

Tak pozostanie przez tydzień, do poniedziałku 10 sierpnia. W tym czasie cały ruch będzie się odbywał drugą jezdnią, po jednym pasie w każdą stronę. Dodatkowo, przez dwie noce – z piątku na sobotę (7/8 sierpnia) i z poniedziałku na wtorek (10/11 sierpnia) wymieniana będzie również nawierzchnia na tarczy skrzyżowania z ul. Saską, po południowej stronie.

Do końca września

To niestety jeszcze nie koniec utrudnień. Po zakończeniu prac na jezdni w stronę mostu dokładnie te same prace trzeba będzie wykonać na drugiej jezdni. Mają one potrwać przez drugą połowę sierpnia.

Na realną ulgę trzeba jednak będzie poczekać jeszcze kolejny miesiąc. Do końca września zaplanowany jest bowiem remont mostu Nowohuckiego, a to on powoduje największe utrudnienia.

Tu też planowana jest zmiana. – Po położeniu asfaltu na jezdni w stronę Nowej Huty planujemy też przełożenie ruchu na samym moście. Ta część, po której obecnie jeździmy, będzie remontowana, a kierowcy skorzystają z drugiej części obiektu – zapowiada Michał Pyclik z ZDMK.

Remont nawierzchni kosztuje ok. 3,6 mln zł. Remont mostu to natomiast wydatek ok. 4,1 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Czyżyny
comments powered by Disqus