PGE Energia Ciepła. Bieg Trzech Kopców: Będą zmiany w organizacji ruchu

Już w niedzielę, 24 września w Krakowie odbędzie się PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców. W związku z tym wydarzeniem wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Uczestnicy wydarzenia, którzy udadzą się do Biura Zawodów zlokalizowanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w niedzielę będą mogli skorzystać ze specjalnego tramwaju – dostaną się nim w okolice startu w Podgórzu. Po biegu zawodnikom zostaną natomiast udostępnione autobusy, którymi wcześniej z okolic startu w okolice mety będą mogli przejechać kibice – przekazuje ZIS.

Bieg Trzech Kopców: Tak zorganizowano objazdy

Na czas biegu będą wprowadzane chwilowe przerwy w ruchu kołowym w rejonie Kopca Krakusa (ul. Maryewskiego, ul. Za Torem, ul. Dembowskiego, Plac Lasoty, ul. Parkowa, wschodnia strona Rynku Podgórskiego). Ruch kołowy i tramwajowy zostanie wstrzymany na około 15 min w godz. 10:30-10:45 przy ul. Limanowskiego. Podobnie ruch kołowy zostanie wstrzymany przy ul. Staromostowej, ul. Brodzińskiego i na fragmencie ul. Nadwiślańskiej w rejonie kładki O. Bernatka.

Dalej tegoroczna trasa biegu wiedzie Bulwarem Podolskim pod kładką im. O. Bernatka, ul. Rollego, Mostem Retmańskim, ul. Ludwinowską, Bulwarem Wołyńskim, Bulwarem Poleskim, Bulwarem Tynieckim, ul. Tyniecką oraz drogą pieszo-rowerową w ciągu ul. Zielińskiego i Mostem Zwierzynieckim.

W godzinach 10:00-12:30 zamknięta będzie łącznica z ul. Księcia Józefa w kierunku zachodnim przy Moście Zwierzynieckim. Zastępczo ruch w kierunku zachodnim w ciągu ul. Księcia Józefa realizowany będzie pod mostem (pasami ruchu przeznaczonymi do wjazdu na Most Zwierzyniecki) z możliwością skrętu w lewo w ul. Księcia Józefa oraz jazdy na wprost w ul. Malczewskiego (na ul. Malczewskiego wygrodzony zostanie korytarz dla ruchu kołowego z kierowaniem ruchem wahadłowo na zachodniej połowie jezdni; biegacze zajmują wschodnią połowę jezdni).

W godzinach 10:30-12:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego.

W związku z tym zostaną wyznaczone objazdy do ul. Księcia Józefa i ul. Królowej Jadwigi.

Do ul. Księcia Józefa:

- w kierunku wschodnim od al. 28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Krasińskiego, Konopnickiej, Monte Cassino, Zielińskiego, Mostem Zwierzynieckim,

- w kierunku zachodnim od al. 28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, Junacką, Chełmską, Rzepichy i Orlą.

Do ul. Królowej Jadwigi:

- w kierunku zachodnim od ul. Jodłowej ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, i Junacką,

- z Bielan z ul. Księcia Józefa ulicami: Orlą, Rzepichy, Chełmską, i Junacką.

Szczegóły dotyczące chwilowych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej TUTAJ.