Pokaz zbiorów i maszyn rolniczych. Uniwersytet Rolniczy zaprasza na AGRO-KRAK

Poprzednia edycja AGRO KRAK UR fot. mat.prasowe UR

W sobotę, 23 października w godzinach od 10:00 do 16:00 w Rolniczym Gospodarstwie Doświadczalnym Uniwersytetu Rolniczego w Prusach przy ul. Uniwersyteckiej 7 odbędzie się pokaz zbioru kukurydzy i uprawy roli po zbiorze AGRO-KRAK UR.

Krakowianie będą mieli okazję zapoznać się z zasadami działania najnowocześniejszych maszyn w rolnictwie.

– Zaplanowano pokaz zbioru kukurydzy oraz uprawy roli przy pomocy agregatów uprawowych. W trakcie wydarzenia odbędzie się prezentacja ciągników i maszyn oraz środków do produkcji rolnej wielu renomowanych producentów, ale także wyników badań naukowych i doświadczeń polowych – informuje Izabella Majewska, rzeczniczka Uniwersytetu Rolniczego.

Odwiedzający poznają nasiona siewne,  nawozy, stymulatory wzrostu oraz środki produkcji rolnej. Najmłodsi natomiast będą mieli okazję odbycia przejażdżki nowoczesnym ciągnikiem, poznania jego budowy oraz zasad wydajnego siewu.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK. Organizatorem pokazu jest Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne UR, a współorganizatorami są przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych oraz materiału siewnego i nawozów.

comments powered by Disqus