Rynek Kleparski do przebudowy. Wykonawca wybrany

Ul. Rynek Kleparski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do końca czerwca przyszłego roku ulica Rynek Kleparski przejdzie gruntowny remont. ZDMK wybrał właśnie firmę, która przeprowadzi prace.

Do remontu drogi łączącej ul. św. Filipa z ul. Basztową, tuż przy Starym Kleparzu, miasto przymierzało się od kilku lat. To bardzo uczęszczany trakt, a jego stan pozostawia już wiele do życzenia.

W 2017 roku przygotowane zostały potrzebne dokumenty. Założenie było takie, by do roku 2019 zakończyć prace. Nie udało się, ponieważ pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. Teraz ma być lepiej, w tym tygodniu Zarząd Dróg Miasta Krakowa wybrał firmę, która przeprowadzi prace.

Za ponad 4,5 mln zł zajmie się tym firma Sko-Bud. Ma do przebudowania cały ciąg od ul. św. Filipa do Basztowej (miasto zrezygnowało z pierwotnego pomysłu, by dzielić tę inwestycję na dwa etapy). Samochody, na odcinku do ul. Paderewskiego, będą parkować w zatokach. Chodnik ma być zdecydowanie szerszy. Parkować będzie można również na odcinku bliżej Basztowej, co wywalczyli mieszkańcy podczas konsultacji.

Ma być estetycznie

Drzewa, które teraz rosną przy ul. Rynek Kleparski, pozostaną na swoich miejscach. Na końcowym odcinku pojawią się jeszcze dwa niewielkie zieleńce. Uda się zrealizować też kilka zmian, o które dzielnica wnioskowała od dawna. Zlikwidowany zostanie nieużywany kiosk od strony ulicy Basztowej. Z kolei stojaki rowerowe ustawione wzdłuż kamienic mają utrudnić nielegalny handel z prowizorycznych stoisk.

Wyjazd z ulicy Krzywej będzie wyprofilowany w prawo, zgodnie z nakazanym kierunkiem ruchu. Zmianę estetyczną ma przynieść zastosowana nawierzchnia: zarówno jezdnia, jak i chodniki będą wykonane z kostki kamiennej.

Firma będzie miała czas do końca czerwca przyszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus