2018. To będzie koncertowy rok w Krakowie

W 2017 roku jedną z gwiazd Kraków Live Festival była Ellie Goulding fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kraków nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o koncerty, które odbędą się w 2018 roku. Metallica, Roger Waters, Depeche Mode, Pearl Jam czy Deep Purple to tylko niektórzy artyści, których będzie można zobaczyć na żywo.

Jeśli chodzi o ubiegły rok, pod względem muzycznym był w Krakowie naprawdę udany. W Tauron Arenie Kraków zagrali Green Day, Aerosmith, System of a Down, Bruno Mars, Rod Steward, Sting, Andrea Bocelli czy David Garrett.

15 czerwca, w trakcie Impact Festival, zagrał również zespół Linkin Park. Niestety, miesiąc później świat obiegła bardzo smutna wiadomość. 20 lipca wokalista zespołu Chester Bennington popełnił samobójstwo w swojej prywatnej rezydencji w Palos Verdes Estates w Kalifornii.

Działo się również podczas Kraków Live Festival. W sierpniu na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego wystąpili Ellie Goulding, Lana del Ray, Travis Scott, Wiz Khalifa czy Alt-J.

Co przyniesie nowy rok?

W nadchodzących miesiącach dobrych koncertów na pewno nie zabraknie. Pod koniec stycznia w Tauron Arenie Kraków wystąpi David Guetta. Później, 7 lutego wystąpi zespół Depeche Mode. To na pewno będzie jedno z ważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku w Krakowie.

Na koncertowej rozpisce znalazły się również zespoły takie jak TOTO, którego publiczność będzie miała okazję posłuchać 28 lutego czy Metallica (28 kwietnia). Odbywający się 26 czerwca Impact Festival będzie dobrą okazją do tego, aby wybrać się na koncerty Ozzy’ego Osbourne’a i formacji Bullet For My Valentine. Wcześniej, bo 8 czerwca, do Krakowa zawita Lenny Kravitz.

Niedługo po zakończeniu festiwalu, bo 1 lipca, w hali widowiskowo-sportowej wystąpi Deep Purple, a dwa dni później Pearl Jam. W pierwszym miesiącu wakacji, 27 lipca, zagra też Iron Maiden. Sierpień natomiast powitamy wspólnie z Rogerem Watersem. 17 listopada w Tauron Arenie Kraków wystąpi też zespół Nightwish.

To jednak nie wszystko. 23 lutego zagra Emeli Sandé, a 4 marca Jessie Ware. Początek kwietnia upłynie pod znakiem koncertu zespołu Kelly Family. 24 maja wystąpi André Rieu wraz z Orkiestrą Johanna Straussa.

W najbliższych miesiącach poznamy zapewne artystów, którzy wystąpią podczas kolejnej edycji Kraków Live Festival. Na oficjalnej stronie wydarzenia dobiegło już końca głosowanie, mające pomóc w ułożeniu festiwalowego line-upu. Każdy mógł wskazać artystów, których chciałby zobaczyć w stolicy Małopolski. Kogo tym razem będziemy mogli posłuchać? Do czasu ogłoszenia oficjalnych informacji musimy uzbroić się w cierpliwość.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale