Imany znów zaczaruje Kraków swoją muzyką [Konkurs]

W przyszłym tygodniu do naszego miasta ponownie zawita Imany. Francuska wokalistka wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Nie zabraknie najbardziej znanych utworów artystki takich jak „The shape of a broken heart”, „You will never know” czy „Please and change”. Przed piosenkarką wystąpi Kasia Moś, reprezentantka Polski podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie.

Imany znowu zawita do Polski. Już 17 października wokalistka wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Publiczność na pewno usłyszy jedne z najbardziej znanych utworów piosenkarki. Na koncertowej setliście zabraknie „You will never know”, „The shape of a broken heart”, „Please and change” czy „Don’t be so shy”.

Imany znaczy nadzieja

W języku suahili Imany oznacza „nadzieję”. Jednak nim na dobre rozpoczęła się jej przygoda z muzyką, trafiła do Paryża prosto z Nowego Jorku, gdzie odnosiła sukcesy jako modelka. Po wydaniu debiutanckiego albumu „The shape of a broken heart” w 2011 roku została okrzyknięta nadzieją soulu, bluesa i popu.

Obok Zaz jest uważana za jedno z największych objawień francuskiej sceny muzycznej w ostatnich latach. Jej dotychczasowa twórczość to połączenie soulowego bluesa z akustycznym folkiem. Wspomniany wyżej album zyskał status platynowej płyty w Polsce, Grecji i Francji. To z niego pochodzą dobrze znane publiczności piosenki „You will never know” czy „Please and change”.

„Francja powinna spojrzeć sobie w oczy”

Kolejny krążek ukazał się w sierpniu 2016 roku. Na „The wrong kind of war” trafiły utwory nagrane na potrzeby EP-ki - „There were tears” oraz międzynarodowy przebój „Don’t be so shy”, który zremiksował duet Filatov & Karas. Wokalistka zapytana przez portal JazzSoul.pl o dobry rodzaj wojny, odpowiedziała, że powinniśmy robić wszystko, by być lepszymi i szczęśliwymi.

– Możesz wywołać wojnę przeciwko niesprawiedliwości czy ubóstwu. Możesz walczyć o równość albo walczyć sam ze sobą (…). To dobry rodzaj wojny, którą potrzebujesz przejść w samym sobie – powiedziała Imany.

Odniosła się również do sytuacji, jaka ma miejsce we Francji.

– To skomplikowane. Jest dużo społecznej biedy w kraju, dużo problemów społecznych i ekonomicznych problemów… To konflikt różnych światów. Moim zdaniem Francja powinna spojrzeć sobie w oczy i zobaczyć, jaką dzierży odpowiedzialność. Wiele ostatnich ataków zostało wywołanych przez Francuzów. Może społeczeństwo niewystarczająco o nich zadbało? Nie chcę ich usprawiedliwiać, ale w Afryce jest taka mądrość: „Jeśli jedna osoba we wsi jest chora, chorują wszyscy”. W celu wyleczenia wszystkich powinniśmy dotrzeć do tego, czemu ta osoba jest chora. Mam wrażenie, że Francja tego nie robi – powiedziała w rozmowie z Sergiuszem Królakiem.

„Flashlight” na początek

Przed Imany na koncercie w Tauron Arenie Kraków wystąpi Kasia Moś. Wokalistka i kompozytorka reprezentowała Polskę podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie piosenką „Flashlight”. Od września bierze również udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” i pracuje nad nowym albumem.

Konkurs dla Czytelników

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy cztery podwójne zaproszenia na koncert. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Wymień dwóch artystów, którzy w przyszłym roku wystąpią w Tauron Arenie Kraków.

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres konkurs@lovekrakow.pl do 13 października.

Koncert odbędzie się we wtorek, 17 października. Otwarcie bram o godzinie 18.00.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale