Najpierw mieszkanie, później wakacje [Art. sponsorowany]

Student nie frajer? Wynajmując mieszkanie na ostatnią chwile nabijasz kabzę właścicielom, którzy często zawyżają ceny nieruchomości. CAVHOME Nieruchomości radzi studentom na co zwrócić uwagę przed wyborem mieszkania.

CO ROKU TO SAMO

W większości studenci co roku popełniają te same błędy - szukają mieszkania na ostatnią chwile, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Z przysłowiowym nożem na gardle, z małym budżetem i przekonaniem, że centrum miasta lub okolice uczelni są najlepszą dla nich inwestycją.

I w tym momencie w większości przypadków przychodzi brutalne zderzenie z rzeczywistością.

- Trzy nieprzechodnie pokoje, zamknięta kuchnia, balkon, dwie łazienki, internet, miejsce postojowe na samochód i co najważniejsze umowa najmu na 9 miesięcy. Bo przecież nikt nie będzie płacił za wakacje. To wszystko dla czterech, a najlepiej pięciu studentów za bagatela dwa tysiące złoty ze wszystkim. - Tak brzmi większość zapytań młodych osób, gdy proszą o pomoc biuro nieruchomości w znalezieniu wymarzonego mieszkania.

Niestety bardzo często potrzeby studentów nie pokrywają się z rzeczywistą sytuacją na rynku nieruchomości. Za małe budżety, za duże wymagania i kurczący się czas nie służą dobrym wyborom.

NAJPIERW MIESZKANIE, PÓŹNIEJ WAKACJE

Większość mieszkań zwalnia się z końcem lipca, dlatego już wtedy powinno się zacząć rozglądać za nowym dachem nad głową. Najpierw zaczynamy szukać mieszkania a przynajmniej się rozglądamy, a dopiero później jedziemy na zasłużony urlop. Inaczej zastaje nas wrzesień, gdy większość żaków przypomina sobie o tym, że trzeba gdzieś spać, a ceny mieszkań rosną z dnia na dzień.

W GRUPIE DROŻEJ

Większa ilość osób w mieszkaniu wcale nie przekłada się na zmniejszenie kosztów. Studenci mylą się, gdy myślą, że w więcej osób obniżą rachunki, ponieważ właśnie wtedy rosną koszty mediów. Trzeba uważnie czytać ogłoszenia, te prywatne jak i biur nieruchomości. Zazwyczaj w ofercie podawane są koszty na jedną lub dwie osoby. Dlatego trzeba to pomnożyć przez wszystkich potencjalnych współlokatorów.

BĘDZIE GORĄCO

Ogrzewanie zawsze ma wielki wpływ na wysokość miesięcznych rozliczeń. Mało kto zwraca na to uwagę, gdy podejmuje decyzję o wyborze mieszkania. Elektryczne, gazowe, miejskie, piec to najczęściej występujące źródła ciepła w dzisiejszych mieszkaniach. Trzeba pamiętać, że wszystkie poza miejskim ogrzewaniem, które zawsze jest wliczone w czynsz administracyjny, są naliczane oddzielnie według zużycia. Taka sama sytuacja powtarza się z wodą. Czym więcej osób, tym większe rachunki.

PAMIĘTAJ

Najpierw trzeba pomyśleć o mieszkaniu, mieć realny budżet rozłożony na wszystkich współlokatorów i czytać uważnie ogłoszenia. Nie można zbyt długo się zastanawiać, szczególnie w „sezonie”, gdy mieszkania znajdują najemców jak świeże bułeczki. Lepiej mieć w zanadrzu dwieście, trzysta złotych więcej, aby dopiąć budżet, niż w ostatniej chwili decydować się na „resztki”. Można powiedzieć - jakie to proste! A jednak jest inaczej.

Nasza firma to grupa licencjonowanych pośredników, służąc swym doświadczeniem i wiedzą, pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązania.

Zapraszamy na naszą stronę  www.cavhome.pl oraz fanpaga i twitter. Nasze biuro znajduje się przy ulicy Przemysłowej 4/34 na krakowskim Zabłociu. Zapraszamy do kontaktu.

www.cavhome.pl
https://twitter.com/CavhomeBiuro
CAVHOME