Nocne prace na A4 w stronę Katowic. Trzeba będzie wstrzymać ruch

fot. Archiwum

W nocy z 12 na 13 listopada prowadzone będą prace związane demontażem linii energetycznej nad autostradą A4 między Krakowem a Katowicami. Towarzyszyć im będą krótkotrwałe zmiany organizacji ruchu. W rejonie węzła Chrzanów na 15 minut autostrada zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu, co może mieć znaczenie zwłaszcza dla podróżnych udających się na lotnisko.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie 13 listopada w godzinach 1.00-4.00 w nocy na obu jezdniach autostrady A4 Katowice-Kraków, w rejonie 372 kilometra autostrady. Dodatkowo, 13 listopada br. pomiędzy godziną 1.30 a 3.00 w nocy, w rejonie węzła Chrzanów, autostrada zostanie całkowicie zamknięta na ok. 15 minut. Przejazd w obu kierunkach będzie w tym czasie niemożliwy.

Szczegółowy harmonogram planowanych utrudnień w ruchu przedstawia się następująco:

Jezdnia w kierunku do Krakowa

1.00–4.00 – Zamknięcie lewego pasa ruchu. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.

1.30–3.00 – Wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 15 min.

Jezdnia w kierunku do Katowic

1.00–4.00 – Zamknięcie lewego pasa ruchu. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.

1.30–3.00 – Wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 15 min.

– Ponieważ przewidziane prace wymagają chwilowego zamknięcia autostrady, będziemy je prowadzić nocą, kiedy natężenie ruchu jest najmniejsze. Dołożymy wszelkich starań, aby przebiegły one sprawnie, niemniej jednak, w miarę możliwości, najlepiej zaplanować podróż w godzinach pełnej przejezdności, zwłaszcza jeśli udajemy się na lotnisko w Balicach lub Pyrzowicach – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Harmonogram prac uzależniony jest od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie.

comments powered by Disqus