Ogromne zainteresowanie ofertą UJ. Dni otwarte przyciągnęły setki licealistów [ZDJĘCIA]

W piątek, 23 marca w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyły się dni otwarte UJ. Tłum uczniów ze szkół średnich pojawił się na piątkowym spotkaniu, aby zapoznać się z ofertą wydziałów uczelni i aktywnościami, w których będą mogli uczestniczyć w trakcie studiów.

Jak co roku w trakcie dni otwarych licealiści mogli skorzystać z ofert stoisk wydziałowych, nawiązać kontakt ze studentami i pracownikami naukowymi ponad 120 kierunków, a także uczestniczyć w spotkaniach z działem rekrutacji, panelach dyskusyjnych i otwartch wykładach dotyczących m.in. kultury, zdrowia, rekreacji.

– Dzień otwarty jest stałym elementem w kalendarzu maturzystów nie tylko z Krakowa, nie tylko z Małopolski, ale również z województw ościennych – mówi Michał Rdzanek z działu promocji Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Chcemy pokazać młodym ludziom z czym wiąże się studiowanie na naszym uniwesytecie, dlatego oprócz pracowników naukowych do głosu dopuściliśmy studentów, którzy pochwalili się swoimi aktywnościami w kołach i stowarzyszeniach naukowych.

W trakcie dni otwartych swoją działalność zaprezentowały również zespoły muzyczne, stowarzyszenia podróżników, sekcje sportowe, Jagiellońskie Centrum Językowe, a także telewizja studencka UJOT TV. To właśnie tam pracuje około 40 studentów z różnych kierunków oferowanych przez Uniwersytet Jagielloński, którzy zdobywają pierwsze szlify w pracy redakcyjnej.

– UJOT TV to medium skierowane nie tylko do studentów, ponieważ wydarzenia, o których informujemy, dotykają właściwie całej społeczności Krakowa – mówi Jarosław Drozdowicz z UJOT TV. – W naszej redakcji działają cztery sekcje, w których działają studenci zainteresowani dziennikarstwem, pracą operatora, montażem i promocją.
comments powered by Disqus