Skrzyżowanie na Konopnickiej prawie gotowe, ale jeszcze poczeka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prace przy budowie nowego skrzyżowania na ul. Konopnickiej dobiegają końca. Z punktu widzenia kierowców niewiele się tam jednak zmieni. Sygnalizacja zostanie uruchomiona za kilka miesięcy, dopiero po oddaniu do użytku nowych bloków.

Nowe skrzyżowanie powstało w związku z budową inwestycji mieszkaniowej. Dzięki niemu możliwy będzie wyjazd z nowego osiedla w obydwu kierunkach. Przy okazji piesi będą mieć możliwość przejścia na drugą stronę ulicy, fragment ścieżki zyskali też rowerzyści.

Inwestycja wywołała sporo emocji. Najpierw – ze względu na sam fakt ustawienia dodatkowych świateł na ul. Konopnickiej. W listopadzie krytyka się nasiliła, po tym jak prace drogowe w rejonie skrzyżowania przyczyniły się do ogromnych korków.

Teraz prace są już niemal zakończone. – Pozostały jeszcze ostatnie prace przy malowaniu pasów czy montażu sygnalizatorów. Zakładamy, że wszystko będzie gotowe jeszcze pod koniec listopada lub na początku grudnia – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Na razie bez zmian

Kierowcy na razie nie odczują jednak różnicy. Sygnalizacja na razie będzie działać tylko z pomarańczowym migającym światłem. – Nie uruchamiamy skrzyżowania, dopóki deweloper nie uzyska pozwolenia na użytkowanie. Pojazdy budowy również będą dojeżdżać na razie tylko od strony ronda Grunwaldzkiego – zapowiada Pyclik.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami dewelopera inwestycja Konopnicka City Park ma zostać oddana do użytku w drugim kwartale przyszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale