Więcej tramwajów i autobusów na Juwenalia i Noc Muzeów [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rozpoczynające się Juwenalia oraz zaplanowana na piątek Noc Muzeów to dwa powody, dla których można się spodziewać większego zapotrzebowania na przejazdy komunikacją miejską. ZIKiT zapowiada zwiększenie częstotliwości, dodatkowe linie i wysłanie na trasy bardziej pojemnych pojazdów.

Wzmocnienia będą obowiązywać od nocy z wtorku na środę (z 15 na 16 maja) do nocy z niedzieli na poniedziałek (z 20 na 21 maja).

- linie 62, 64 i 69 - będą kursować we wszystkie noce w wyżej wymienionym okresie. W noce z 15 na 16 maja i z 16 na 17 maja będą kursować według rozkładów na noc z czwartku na piątek, natomiast w noce z 17 na 18 maja i z 20 na 21 maja według rozkładów na noc z piątku na sobotę. Do obsługi linii będzie kierowany tabor o maksymalnej pojemności;

- linie 601 i 611 - będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 30 minut (łącznie co 15 minut). W związku z wysoką częstotliwością kursowania linie nie będą uczestniczyć w „zlotach” na przystanku „Dworzec Główny”;

- linia 612 - będzie kursować według rozkładu jazdy jak w noc z piątku na sobotę;

- linia 618 - dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Cracovia Stadion – Kałuży, Focha (powrót: Krasińskiego, Dunin-Wąsowicza, Kałuży), Mickiewicza, Słowackiego, Długa, Basztowa, Pawia, al. 29 Listopada, Wileńska, Czerwonego Prądnika, Brogi, Miechowity, Młyńska, Rondo Młyńskie, Bora-Komorowskiego, gen. Andersa, Dąbrowskiej, Medweckiego – Czyżyny Dworzec.

Linia będzie kursować z częstotliwością co 60 minut (naprzemiennie z linią 608);

- linia 620 - dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Krowodrza Górka – Krowoderskich Zuchów, Łokietka, Makowskiego, Stachiewicza, Wrocławska, aleja Kijowska, Królewska, Podchorążych, Piastowska, Nawojki, Czarnowiejska, aleja Mickiewicza, aleja Krasińskiego, Konopnickiej, Kamieńskiego, Puszkarska, Sławka, Trybuny Ludów, Łużycka, Witosa, Halszki, Stojałowskiego – Os. Kurdwanów.

Linia będzie kursować z częstotliwością co 30 minut. Przystanek „Miasteczko Studenckie AGH” w kierunku Krowodrzy Górki będzie funkcjonował dwa razy (na ul. Nawojki oraz na ul. Piastowskiej);

- linia 621 - będzie kursować z częstotliwością analogiczną jak linia 64 danej nocy;

- linie 662, 664 i 669 - w związku z kursowaniem linii tramwajowych będą zawieszone;

pozostałe linie autobusowe nocne kursować będą bez zmian, według rozkładów jazdy na daną noc. Do obsługi wszystkich linii (za wyjątkiem linii 612, 637, 642, 643, 902, 903, 915, 917 i 937) będzie kierowany tabor wielkopojemny.

 

Ponadto, w nocy z 18 na 19 maja w Krakowie odbywać się będzie kolejna edycja Nocy Muzeów. Zgodnie z coroczną tradycją zostaną uruchomione specjalne, okolicznościowe linie obsługiwane taborem zabytkowym, kursujące na następujących trasach:

- linia tramwajowa 60 – Plac Centralny im. R. Reagana – al. Jana Pawła II – Mogilska – Lubicz – Westerplatte – Starowiślna – Dajwór – Dajwór – Na Zjeździe – Limanowskiego – Krakowska – Św. Gertrudy – Dominikańska – Franciszkańska – Piłsudskiego – al. 3 Maja – Cichy Kącik – al. 3 Maja – Piłsudskiego – Podwale – Basztowa – Lubicz – Mogilska – al. Jana Pawła II – Plac Centralny im. R. Reagana.

Linia kursować będzie z częstotliwością co 60 minut w godzinach 19:00 – 2:30. W rozkładzie jazdy zostanie uwzględnione odpowiednie wydłużenie postojów na przystanku „Dworzec Główny” w celu umożliwienia przesiadek z innych linii nocnych;

- linia autobusowa 600 – Muzeum Armii Krajowej – Wita Stwosza - al. 29 Listopada – Pawia – Warszawska (powrót: Pawia – tunel św. Rafała Kalinowskiego) – Basztowa – Lubicz - al. Powstania Warszawskiego – Kotlarska – Klimeckiego – Powstańców Wielkopolskich – Podgórze SKA.

Linia kursować będzie z częstotliwością co 60 minut w godzinach 19:00 – 2:30. W rozkładzie jazdy zostanie uwzględnione odpowiednie wydłużenie postojów na przystanku „Dworzec Główny” w kierunku Muzeum Armii Krajowej w godzinach 0:00, 1:00, 2:00 w celu umożliwienia przesiadek z innych linii nocnych.

Pojazdy linii specjalnych będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na ich trasie.

Opłata za przejazd liniami specjalnymi według obowiązującej taryfy. W tym roku nie będzie możliwości darmowych przejazdów komunikacją miejską na podstawie okolicznościowych żetonów uprawniających do wstępu do placówek uczestniczących w Nocy Muzeów. Będzie obowiązywało posiadanie ważnego biletu na przejazd.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale