Allegro stawia 3001. automat paczkowy w sercu Krakowa: Uwagę zwraca jego design [ZDJĘCIA]

fot. Materiały prasowe

Na krakowskim Kazimierzu właśnie pojawił się 3001. One Box ozdobiony wyjątkową drewnianą rzeźbą, która swym stylem wpisuje się w zabytkowy charakter miejsca, w którym się znajduje.

W całej Polsce jest obecnie 3001 automatów One Box, które doskonale komponują się z miejskim krajobrazem, dopasowując się do otoczenia. Dowodem tego jest najnowszy One Box by Allegro, który znajduje się w historycznej części Krakowa – na Kazimierzu.

Wyjątkowy automat został ozdobiony drewnianą rzeźbą, której centralnym elementem jest drzewo, a pomiędzy jego gałęziami ukryto symbole unikalnych dla One Box cech: dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami, możliwości bezpłatnego zwrotu sprzętu elektrycznego czy akcji sadzenia drzew za co dziesiątą otrzymaną przesyłkę. Integralną częścią instalacji będzie zieleń i rośliny ozdobne, które dodatkowo wzbogacają przestrzeń wokół automatu One Box.

Rzeźba jest dziełem małopolskiego artysty, Tadeusza Franosza z Białego Dunajca, ucznia słynnego na Podhalu Władysława Trebuni-Tutki.

Z myślą o ekologii

Automaty paczkowe One Box by Allegro wyróżnia estetyka wykonania i dbałość o środowisko - nie posiadają reklam, nie zanieczyszczają światłem, które uruchamia się dopiero gdy ktoś odbiera paczkę i zazwyczaj są otoczone zielenią. Lider e-commerce dąży do zmniejszenia śladu węglowego poprzez zakup dla urządzeń gwarancji pochodzenia energii z odnawialnych źródeł oraz montowanie na nich czujników mierzących jakość powietrza.

Dodatkowo użytkownicy mogą wybrać wygodną dla nich wysokość skrytki, bezpłatnie nadać niepotrzebne elektrosprzęty, a za co 10.odebraną w skali roku przesyłkę Allegro finansuje posadzenie drzewa z dedykacją.