Małopolska policja rośnie w siłę

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
100 nowo przyjętych policjantów złożyło w poniedziałek ślubowanie. To czwarte od początku 2022 roku przyjęcie do małopolskiego garnizonu policji.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiej policji. 24 osoby będą służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 48 nowych funkcjonariuszy.

Primus Inter Fortes. Uratował kobietę przed samobójstwem

Referentowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej Przemysławowi Adamkowi przyznano wyróżnienie „Primus Inter Fortes”. Za co?

– Funkcjonariusz, będąc już po służbie, zobaczył na moście w Nowym Sączu zgromadzenie, a w grupie ludzi kobietę znajdującą się poza barierą ochronną. Poruszając się prywatnym samochodem, natychmiast przystanął i pobiegł w jej kierunku. Jak się okazało, będące na miejscu osoby bezskutecznie próbowały odciągnąć ją od dramatycznego planu. Sierżant nawiązał z kobietą rozmowę, w trakcie której starał się ją uspokoić. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia, wykorzystując chwilową nieuwagę, przeskoczył przez barierkę, złapał ją i uniemożliwił skok z mostu – opisywał wojewoda Łukasz Kmita.

comments powered by Disqus