Pijani atakowali w centrum

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prokuratura Rejonowa Kraków-Śródmieście zajmuje się sprawą Jakub D. i Sebastiana P. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie dokonania dwóch rozbojów niedaleko ulic Floriańskiej i Dominikańskiej. Grozi im do 12 lat więzienia.

Zdarzenia miały miejsce 5 września między godziną 23 a 24. Najpierw, w rejonie ulicy Floriańskiej, mężczyźni próbowali ukraść portfel z dokumentami i 340 zł. Uderzyli pokrzywdzonego w głowę, a następnie grozili mu pobiciem. – Celu nie osiągnęli z uwagi na postawę pokrzywdzonego i obecność osób trzecich – informuje prokurator Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Kilkanaście minut później Jakub D. i Sebastian P. pojawili się przy Plantach niedaleko ulicy Dominikańskiej. Jeden z podejrzanych kopnął pokrzywdzonego w plecy, a drugi próbował wyrwać mu telefon z ręki. Potem przewrócili go na ziemię i zaczęli kopać, żądając telefonu i portfela. Przeszkodził im motorniczy nadjeżdżającego tramwaju, który zatrzymał pojazd i włączył światła awaryjne. Przestraszeni mężczyźni spłoszyli się i uciekli.

Napastnicy byli pod wpływem alkoholu. Pierwszy został zatrzymany na miejscu, a drugi dzień później.

– Przesłuchani przyznali się do zarzuconych im czynów i wyrazili skruchę. Mając na względzie dotychczasową niekaralność podejrzanych, posiadanie stałego miejsca zamieszkania oraz stałego miejsca pracy, prokurator zastosował względem obydwu podejrzanych dozór policyjny – tłumaczy prokurator Janusz Hnatko.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus