Prądnik Czerwony. Strażacy będą mieć nową siedzibę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Trw postępowanie administracyjne zwiazane z przygotowaniami do budowy nowej siedziby specjalnej grupy złożonej ze strażaków-ochotników.

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Krakowie to jedna z najmłodszych tego typu jednostek. Formalnie powstała we wrześniu 2021 roku, choć funkcjonowała już wcześniej. Specjalizuje się głównie w poszukiwaniach za pomocą psów tropiących.

Strażakom-ochotnikom niezbędna jest nowa siedziba. Wiele na to wskazuje, że zostanie wybudowana. Zarząd Inwestycji Miejskich otrzymał niedawno decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego przy ul. Strzelców, w sąsiedziedztwie komisariatu policji. To dokument, który jest wystawiany przed wydaniem pozwolenia na budowę.

– Zgodnie z założeniami inwestycja polegać ma na budowie jednokondygnacyjnego budynku przeznaczonego dla Ochotniczej Straży Pożarnej, w którym mieścić się będzie część administracyjno-socjalna oraz garaż dwustanowiskowy. W części przeznaczonej dla Państwowej Straży Pożarnej znajduje się jednostanowiskowy garaż – informuje Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM.

Strażacy z OSP będą mieć do dyspozycji 400 mkw., a PSP 150 mkw. W ramach inwestycji powstaną też miejsca parkingowe i zjazd z drogi wewnętrznej.

Zbieranie dokumentacji

Jak na razie trwa przygotowanie niezbędnych dokumentów. Wkrótce ma być ogłoszone zamówienia na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej czy też określenie kosztów realizacji prac projektowych i budowlanych.

– Opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych powinno trwać około dwóch lat. Realizacja zadania uzależniona jest od zabezpieczenia środków finansowych w budżecie na rok 2024 oraz wieloletniej prognozie finansowej na rok 2024 i lata następne – podkreśla Machowski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony