Dobre wiadomości dla pasażerów nowohuckich linii

Wnętrze tramwaju Lajkonik fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od 25 stycznia tramwaje Lajkonik będą przewoziły pasażerów linii nr 14 także od poniedziałku do piątku.
Od najbliższego poniedziałku jeden z nowoczesnych tramwajów zacznie kursować na linii nr 14 także w dni powszednie. Dotąd pojazdy z fabryki Stadlera można było zobaczyć na trasie z Bronowic do Mistrzejowic tylko w weekendy.

Docelowo "14" mają obsługiować wyłącznie Lajkoniki i wagony NGT6 marki Bombardier. Lajkoniki na linii nr 14 będą zastępować tramwaje EU8N z elementem niskiej podłogi. Dzięki temu będą one mogły zostać skierowane do obsługi innej nowohuckiej trasy, gdzie do tej pory kursowały wyłącznie tramwaje wysokopodłogowe. Od 25 stycznia wagony EU8N zaczną wozić pasażerów na linii nr 44 („Kopiec Wandy” – „Dworzec Towarowy”), zastępując wysokopodłogowe pociągi 105Na.

"To nie koniec zmian na nowohuckich torach. Kolejną linią po "14", na której zaczną kursować Lajkoniki, będzie prawdopodobnie linia nr 9 („Mistrzejowice” – „Nowy Bieżanów P+R”)" – informuje krakowski magistrat.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus