Dzień dobry LoveKraków.pl: Przez 10 godzin czekała na transport medyczny

Czekała przez 10 godzin na transport medyczny, co znajdzie się w Okrąglaku, kalkulator pomoże oszacować ilość plastiku - o tym przeczytamy w lokalnych gazetach.

W piątek na LoveKraków.pl:

Gazeta Krakowska: Czekała na transport. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie narażenia utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 85-letniej kobiety. Pani Stella blisko dziesięć godzin musiała czekać na transport medyczny do szpitala. Po dwóch dniach kobieta zmarła.

Dziennik Polski: Co w Okrąglaku?

Spółka kupiecka kończy remontować za 200 tysięcy złotych wnętrze Okrąglaka na placu Nowym. Co znajdzie się w jego wnętrzu? Najmem powierzchni było zainteresowane jedno z kin studyjnych, ale rozmowy zakończyły się niepowodzeniem. Prezes spółki, która zarządza placem, mówi że ostateczną decyzję w sprawie przyszłości budynku podejmie walne zgromadzenie.

Gazeta Wyborcza: Kalkulator pomoże oszacować ilość plastiku

Krakowski start-up Omni Calculator stworzył narzędzie do oszacowania ilości zużywanego plastiku. Wystarczy wpisać, ile np. w miesiącu kupujemy produktów w opakowaniach plastikowych. Kalkulator doczekał się już polskiej wersji językowej. Miesięcznie stronę Omni Calculator odwiedza prawie 5 mln użytkowników, w większości ze Stanów Zjednoczonych.

comments powered by Disqus