Miszalski i Lepszy Kraków. Stanisław Mazur kandydatem na pierwszego zastępcę prezydenta

– Powołujemy koalicję 21 kwietnia i łączymy to, co obywatelskie i eksperckie, z tym co daje doświadczenie i dobra koniunktura polityczna. Zadbamy o Kraków, który słucha mieszkańców i ambitnie patrzy w przyszłość – zadeklarowali w przedwyborczy czwartek prof. Stanisław Mazur i Aleksander Miszalski.

Kandydat Koalicji Obywatelskie Aleksander Miszalaki i lider Stowarzyszenia Lepszy Kraków  podpisali umowę zawierającej 10 kluczowych obszarów programowych.

– Jeśli w niedzielę razem wygramy wybory, to największe zwycięstwo odniesie Kraków i jego mieszkańcy. Dziś formalizujemy porozumienie nad którym pracowaliśmy od tygodni, a którego nie byłoby bez wspólnoty celu, jakim jest miasto naszych wspólnych marzeń - odważnie patrzące w przyszłość i otwarte na decydujący głos jego mieszkańców – zapowiedział Aleksander Miszalski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

– Kraków to nasze wspólne dobro, to nasze marzenie europejskiej metropolii, która nie wyklucza i nie dzieli. Stajemy przed szansą na wspaniałe lata Krakowa, który będzie potrafił wykorzystywać swoje zasoby intelektualne, uczelnie, biznes, potencjał twórczy i przychylność władzy centralnej. W niedzielę wybierzecie państwo nie tylko świetnego kandydata na prezydenta Krakowa, ale także perspektywę obywatelskiego, oddolnego i eksperckiego zarządzania miastem, które gwarantuję ja i całe Stowarzyszenie Lepszy Kraków  – skomentował podpisane porozumienie prof. Stanisław Mazur, lider Lepszego Krakowa.

– Moim kandydatem na pierwszego zastępcę prezydenta będzie rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, profesor Stanisław Mazur. To idealne połączenie środowisk - demokratycznej partii politycznej, która dziś jest największą siłą polityczną, razem z ruchami miejskimi, aktywnym zapleczem Lepszego Krakowa i z ekspertami krakowskich uczelni. Kraków z profesorem Mazurem, z jego zapleczem, z ekspertami, naukowcami, aktywistami staje przed niezwykłą perspektywą. Dzięki temu w niedzielę wybierzecie państwo między desperacką i egoistyczną obsesją jednego człowieka a obywatelską zmianą, niesioną przez społeczność. Między człowiekiem kochającym siebie a zespołem ludzi kochających Kraków – dodał Miszalski.

Nowa rola wiceprezydenta

– Jako lider Lepszego Krakowa przyjmę odpowiedzialność za miasto jako jego pierwszy zastępca prezydenta. Personalnie ta odpowiedzialność spadnie na mnie, ale w rzeczywistości po raz pierwszy stworzymy bezpartyjne, eksperckie struktury miasta, które nie będzie obawiało się ambitnie spoglądać w przyszłość. Nie zamkniemy się wyłącznie na swoje środowiska - chcemy do współdecydowania o mieście zaprosić wszystkich mieszkańców, także tych ambitnych, aktywnych ludzi, którym dziś być może bliżej do Łukasza Gibały. To także Wasze miasto. Jeśli wygramy, będziemy Waszym głosem, niezależnie od tego, przy czyim nazwisku w niedzielę postawicie krzyżyk. Kraków nikogo nie będzie wykluczał i nikogo nie będzie oddzielał kordonem sanitarnym. To nasze wspólne dobro – skomentował profesor Stanisław Mazur.

Jak zapowiedziano, zmieni się dotychczasowa rola pierwszego wiceprezydenta. Profesor Stanisław Mazur ma odpowiadać za szeroko rozumiany rozwój miasta, a jego główne obszary odpowiedzialności to gospodarka, finanse, strategia, inwestycje oraz planowanie i zarządzanie przestrzenią.