Nerwowy tydzień w "Narutowiczu"

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mostostal został wybrany jako firma, która złożyła najlepszą ofertę na utworzenie Centrum Diagnostyki, Leczenia i Profilaktyki Chorób Przewodu Pokarmowego i Gruczołów Dokrewnych w szpitalu im. Gabriela Narutowicza. Przed władzami szpitala jednak jeszcze jeden nerwowy tydzień.

Przetarg na rozbudowę szpitala miał rozstrzygnąć się już w lipcu tego roku. Został on jednak unieważniony i ogłoszono kolejny. Wydawało się, że sprawa jest przesądzona, gdyż najniższą ofertę złożył Erbud. Firma ta wyceniła swoje usługi na 22,9 mln złotych. Drugą najniższą ofertę złożył Mostostal – 23,3 mln złotych. Nie dziwi fakt, że przedsiębiorstwo odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej.

Sędziowie przyznali Mostostalowi rację i nakazali zamawiającemu ponowne zbadanie ofert z pominięciem tej pochodzącej od Erbudu. 2 października firma z Warszawy oficjalnie została wybrana na wykonawcę inwestycji.

Jak się okazuje, może to nie skończyć sprawy, ponieważ w piątek do szpitala przyjechali przedstawiciele Erbudu, którzy zażądali sprawdzenia protokołu postępowania przetargowego. Władze szpitala do 12 października będą więc siedziały jak na szpilkach. Jeśli jednak Erbud się nie odwoła, to 13 października uda się podpisać umowę z Mostostalem.

Prace skończą w 2019

Utworzenie Centrum Diagnostyki, Leczenia i Profilaktyki Chorób Przewodu Pokarmowego i Gruczołów Dokrewnych ma na celu poprawienie dostępności świadczeń medycznych.

– Wyposażenie utworzonego w ramach projektu zespołu bloków operacyjnych w nowoczesny sprzęt umożliwi śródoperacyjną kontrolę jakości leczenia chirurgicznego, co przyczyni się do poprawy jakości zabiegów wykonywanych w przypadku nowotworów piersi, tarczycy, odbytu i odbytnicy, jelita grubego, trzonu macicy, nerek i układu moczowego oraz zwiększenia odsetka zabiegów oszczędzających funkcję i narząd, co bezpośrednio przełoży się na poprawę jakości życia chorych po wykonanych zabiegach operacyjnych – czytamy w opisie inwestycji.

Całość ma być gotowa w 2019 roku. Ponad 19 mln złotych na ten cel ma pochodzić z budżetu miasta, blisko 7 mln złotych z funduszy europejskich, a pozostałe 500 tys. z budżetu centralnego. Ogólna powierzchnia całkowita pomieszczeń objętych zamówieniem to 19 tys. mkw.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
News will be here

Aktualności

Pokaż więcej