Weekend w pigułce (18–19 sierpnia)

Kraków Live Festival, Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Muzyczne pożegnanie lata pod znakiem Kraków Live Festival. Kendrick Lamar, Die Antwoord, Martin Garrix czy Asap Rocky to tylko niektóre z gwiazd tegorocznej odsłony wydarzenia. Sprawdźcie, co jeszcze w ten weekend dzieje się w Krakowie.Kraków Live Festival

Kendrick Lamar, Die Antwoord czy Stormzy to mocna, piątkowa reprezentacja w ramach Kraków Live Festival. Kolejny festiwalowy, sobotni wieczór zapowiada się nie mniej imponująco.

Na scenie przy Muzeum Lotnictwa Polskiego wystąpią m.in. Asap Rocky, Martin Garrix i Jessie Ware. Szczegółowy program i informacje dostępne na stronie www.livefestival.pl.

Piękny festiwal w pięknym Krakowie

Trwa Festiwal Muzyka w Starym Krakowie. Jak co roku, publiczność może wziąć udział w koncertach odbywających się w urokliwych miejscach naszego miasta. W sobotę o 17.00 w Auli Florianka będzie można poznać „Młode talenty”. Zabrzmią kompozycje Paderewskiego, Mozarta czy Debussy’ego. Bilety w cennie 10 zł. Natomiast w niedzielę, w Galerii w Sukiennicach wystąpią Elżbieta Stefańska i Marika Kato. Początek o 19.30. Bilety w cenie 30–50 zł.


Zielony piknik

Kolejna okazja, aby na dobre zatracić się w zieleni. W ten weekend kolejna odsłona Pikników Krakowskich. Tym razem wydarzenie odbędzie się nad zalewem Nowohuckim (sobota) i w parku Decjusza (niedziela).

Wawel o zmierzchu wypełnia się muzyką

A teraz przenieśmy się na Dziedziniec Arkadowy Zamku Królewskiego. W ramach festiwalu Wawel o zmierzchu, od godziny 19.00 dziedziniec wypełnią dźwięki polskiej muzyki. Wystąpią m.in. Monika Korybalska, Tadeusz Szlenkier oraz Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, której dyrygował będzie Leszek Mieczkowski.

Letnie kino

Kino Agrafka zaprasza na Podróże ze smakiem. Wyruszyć w nie będzie można z kinowego tarasu. W sobotę o 21.00 rozpocznie się seans „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w reż. Paolo Genovese. W niedzielę, o tej samej porze, rozpocznie się pokaz filmu „Mine Vaganti. O miłości i makaronach”, którego reżyserem jest Ferzan Ozpetek.

Kino pod Baranami zaprasza na Letnie Tanie Kinobranie. Tym razem na widzów czeka „Czas próby”, a na liście filmy takie jak „Atak paniki”, „Czwarta władza”, „Ida”, „Lśnienie” czy „Morderstwo w Orient Expressie”.

Na brak propozycji nie można też narzekać w kinie Ars. Sztuka za ósemkę, a w repertuarze m.in. „Blade Runner”, „Pomiędzy słowami” czy „Gra o wszystko”.

Lotne Kino Paradox i tym razem przygotowało propozycję dla swoich widzów. O 21.00 w bronowickim amfiteatrze przy ul. Zarzecze rozpocznie się pokaz filmu „Nic do ocalenia”.

Pożegnanie z polskim dizajnem po 1989 roku

To już ostatni dzwonek, aby zobaczyć wystawę „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989” w Muzeum Narodowym. W Gmachu Głównym czekają przedmioty dobrze nam znane, zestawione z projektami eksperymentującymi z nowoczesnymi technologiami i estetyką. A to wszystko bez gablot i szyb. W sobotę i niedzielę (18 i 19 sierpnia) bilety na wystawę będą kosztowały tylko 5 zł. Dodatkowo, w przedostatnim dniu wystawy, w sobotę od godziny 12.00 do 16.30 na ekspozycji oraz w holu Gmachu Głównego MNK można będzie spotkać modelki w strojach wykreowanych przez projektantów krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. O każdej pełnej godzinie od 12.00 do 16.00 modelki będą stawać na postumentach, a w pozostałym czasie będą przechadzać się po wystawie. W sobotę i niedzielę odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem w cenie biletu wstępu. Początek o godz. 12.00.

Pyszny festiwal

Jeszcze tylko do niedzieli potrwa 16. Festiwal Pierogów. Na Małym Rynku na kilkunastu stoiskach można skosztować prawdziwych pyszności. Jak i wziąć udział w warsztatach lepienia pierogów prowadzonych przez mistrzów kuchni. W programie wydarzenia nie zabrakło również koncertów. Wstęp wolny.

comments powered by Disqus