Zgłoś chodnik do remontu! Rusza program „Nowa Huta Dziś!”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do 31 maja można zgłaszać miejsca w pięciu nowohuckich dzielnicach, które najbardziej potrzebują interwencji i remontów. To pierwsza, pilotażowa odsłona programu „Nowa Huta Dziś!”. Jeśli spotka się z zainteresowaniem, będzie kontynuowana w kolejnych latach w całym mieście.

Celem programu „Nowa Huta Dziś!” jest poprawa infrastruktury przez realizację zadań wskazanych przez mieszkańców, dotyczących naprawy chodników i dróg czy modernizacji oświetlenia. Akcja obejmuje Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie i Nową Hutę.

Edycja na próbę

– Program ma charakter pilotażowy. Po przeprowadzeniu tegorocznej edycji zostanie sporządzony raport, który pokaże czy taka forma partycypacji będzie się cieszyć zainteresowaniem krakowian. Jeśli tak, w kolejnych edycjach akcja zostanie rozszerzona na całe miasto – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W internetowym formularzu można głosować albo na jedną z przygotowanych wcześniej propozycji, albo zgłosić własną. Zadanie można zgłosić poprzez formularz lub z pomocą konsultanta w ZIKiT przy ul. Centralnej 53. Na spotkanie z konsultantem można się umówić poprzez centralę telefoniczną 12 616 70 00.

Istotne jest, aby wytypowane zadania dotyczyły obiektów usytuowanych na działkach miasta lub na gruntach oddanych w najem, dzierżawę czy użyczenie. Wnioski można zgłaszać do 31 maja.

Wszystko gotowe do końca listopada

Kolejnym etapem będzie weryfikacja zgłoszonych zadań przez mieszkańców pod względem formalnym i prawnym (do 18 czerwca). Następnie listy zakwalifikowanych propozycji staną się przedmiotem posiedzenia Rad Dzielnic, a później Rady Miasta Krakowa. Czas realizacji zadań planowany jest do końca listopada 2017 roku.

Mają dwa miliony

Na wszystkie wybrane zadania do realizacji przewidziana jest w sumie kwota 2 mln zł, która zostanie rozdysponowana dla poszczególnych dzielnic według określonych kryteriów: 40 procent zostanie podzielone po równo dla każdej dzielnicy, 40 procent proporcjonalnie do liczby stałych mieszkańców każdej dzielnicy, a 20 procent proporcjonalnie do powierzchni miejskich terenów. W sumie podział środków finansowych będzie wyglądał następująco:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny Mistrzejowice Bieńczyce Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale