Będą likwidować przecieki na Trasie Łagiewnickiej. Tunel zamknięty, autobusy zmienią trasę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W dwie noce, z wtorku na środę i z środy na czwartek, jeden z tuneli na Trasie Łagiewnickiej będzie zamknięty. Wykonawca będzie prowadził prace przy uszczelnianiu przeciekających ścian obiektu.

Roboty nie będą wykonywane w dzień, tylko w godzinach od 22 do 5 rano, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców samochodów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, robotnicy będą wykonywać otwory w sąsiedztwie nieszczelności, aby w następnym etapie wstrzykiwać specjalną żywicę. Takie rozwiązanie ma zapobiec w przyszłości dostawania się wody do wnętrza tuneli. Prace przy likwidowaniu przecieków na Trasie Łagiewnickiej przedłużyły się z powodu niesprzyjającej pogody.

W tym tygodniu

Jak podaje Zarząd Transportu Publicznego, we wskazane powyżej noce na odcinku między przystankami Krokusowa i Łagiewniki SKA w kierunku ul. Zakopiańskiej w nocy nie będzie kursować linia nr 608.

W kierunku Czyżyn autobusy pojadą po trasie czasowo zmienionej: Pod Fortem – … – skrzyżowanie ul. Kobierzyńskiej i Trasy Łagiewnickiej – Kobierzyńska – Grota-Roweckiego – Brożka – Wadowicka – … – Czyżyny Dworzec;

W kierunku Pod Fortem pojadą po stałej trasie (bez zmian).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki