Ekonomiści szeroko otwierają drzwi. Wkrótce Dzień Otwarty na UEK!

Choć do nowego roku akademickiego pozostaje jeszcze sporo czasu, wiosna jest idealną okazją dla przyszłych kandydatów na studentów, by poznać ofertę krakowskich uczelni. Jak co roku, gościnne progi otwiera przed nimi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Już 30 i 31 marca na naszym kampusie przy Rakowickiej 27 szykujemy wyjątkowe spotkanie dla wszystkich maturzystów oraz absolwentów studiów I stopnia, którzy chcą poznać ofertę edukacyjną uczelni, aby dowiedzieć się, jakie kierunki studiów są dostępne, jakie wymagania trzeba spełnić, aby się dostać, a także jak wygląda życie na uczelni – zapowiada prof. Krzysztof Machaczka, dyrektor Departamentu Marki i Komunikacji UEK.

Dzień Otwarty UEK podzielono na dwa dni. W czwartek 30 marca uczelnia zaprasza kandydatów, którzy w kolejnym roku akademickim planują rozpoczęcie studiów II stopnia, czyli magisterskich. Z kolei w piątek 31 marca swój dzień będą mieli przyszli kandydaci na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie.

Podczas dni otwartych, przyszli studenci mogą zapoznać się z różnymi aspektami życia studenckiego, m.in. zwiedzić kampus, wziąć udział w zajęciach otwartych, poznać wykładowców i studentów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i opowiedzą o swoich kierunkach. Będzie również możliwość odwiedzenia punktów informacyjnych dotyczących: zasad rekrutacji, studiów w języku angielskim, stypendiów, praktyk, staży, wyjazdów zagranicznych, nauki języków obcych, zasobów bibliotecznych, domów studenckich, czy udogodnień dla studentów z niepełnosprawnościami. Na swoje stoiska zaproszą także organizacje studenckie i koła naukowe, a także organizatorzy bogatego życia sportowego uczelni z AZS – zapowiada Paweł Kozakiewicz, rzecznik UEK.

Jedną z największych atrakcji dnia otwartego będzie możliwość skorzystania z poradnictwa akademickiego, gdzie przyszli studenci będą mogli porozmawiać z doradcami edukacyjnymi, którzy pomogą w wyborze kierunku studiów oraz odpowiedzą na pytania dotyczące rekrutacji i warunków przyjęcia na uczelnię.

Dzień otwarty UEK odbędzie się w pawilonie S kampusu UEK przy Rakowickiej 27, gdzie poza salami wykładowymi znajduje się także basen i hala sportowa uczelni.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce, prowadząca naukę stacjonarną i niestacjonarną w kompleksowym kampusie w centrum miasta na pięciu różnych wydziałach w języku polskim i angielskim. Uczelnia stale współpracuje z ponad 200 odpowiednikami z całego świata, oferując zagraniczne ścieżki edukacji, uwzględniające wymiany studenckie, praktyki, staże oraz udział w programach takich jak Erasmus+ czy CEEPUS. Wśród czołowych kierunków prowadzonych przez uczelnie znajdują się tradycyjne Finanse i Rachunkowość, Ekonomia, Międzynarodowe stosunki gospodarcze czy innowacyjne, takie jak Global finance and accounting, International business, Global business services czy Modern Business Management.

Program wydarzenia:

30.03.2023 13.00-17.00 (studia II stopnia)
31.03.2023 9.30-14.00 (studia I stopnia i jednolite magisterskie)

Pawilon S, hala wystawiennicza, poziom -1

●      stoiska informacyjne kierunków

●      punkty informacyjne dotyczące: zasad rekrutacji, studiów w języku angielskim, stypendiów, praktyk, staży, wyjazdów zagranicznych, nauki języków obcych, zasobów bibliotecznych, domów studenckie, udogodnień dla studentów z niepełnosprawnościami

Pawilon S, hol, poziom 0

●      stoiska informacyjne organizacji studenckich i kół naukowych

Pawilon S, sale 1 - 8

●      prezentacje kierunków i specjalności

●      wykłady, warsztaty