Idealny Internet w telefonie na wakacyjne miesiące

fot. Materiały partnera

Lato sprzyja wyjazdom, spędzaniu czasu poza domem, spacerom czy rowerowym eskapadom. Korzystanie z Internetu za pomocą smartfonu może usprawnić lub wzbogacić każdą z tych czynności. Warto więc zastanowić się do czego może przydać się taka usługa i jak ją wybrać?

Surfowanie po stronach internetowych, nawigacja, słuchanie muzyki za pomocą rozmaitych serwisów, oglądanie ulubionych seriali czy też ulubione rozgrywki mobilne to tylko część aktywności, do których przyda się sprawny internet w komórce. Jednak liczba ofert na rynku jest bardzo duża. Jak zatem odnaleźć się w tym gąszczu i na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę?

Czy da się tanio?

Na początek warto przypomnieć sobie, że Internet mobilny ma kilka ograniczeń w porównaniu z Internetem stacjonarnym. Przede wszystkim jest to zwyczajowo limit transferu danych. Jeżeli jednak potrzebujemy używać łącza do podstawowych czynności, rozważyć należy niedrogie pakiety, z limitem do kilku gigabajtów. Zawsze po wyczerpaniu limitu, możemy dokupić pakiet jednorazowy. Dzięki takim rozwiązaniom koszt miesięczny dostępu do internetu mobilnego powinien zamknąć się w kilkunastu złotych.

A co dla bardziej wymagających?

Wiele osób potrzebuje jednak większych limitów, by nie tylko korzystać z mediów społecznościowych czy stron www, ale także oglądać swoje ulubione seriale na wakacjach, słuchać muzyki podczas spacerów, czy grać w gry będąc w parku czy na plaży. Wówczas warto zainteresować się pakietami 30, 50 czy nawet 100 gigabajtów. Internet z takim limitem warto zabrać w szczególności, gdy planujemy dłuższy wyjazd. Takie rozwiązanie przyda się nie tylko na wakacjach, ale także osobom, dla których dostęp do Internetu przez telefon jest codziennością.

A co, jeżeli jadę za granicę?

Jeżeli planujemy zagraniczną eskapadę, to wybór internetu powinien być jeszcze bardziej przemyślany. Może się bowiem zdarzyć tak, że nasz pakiet nie obejmuje transferu danych za granicą lub też jego wielkość jest znacznie ograniczona. Zwykle, na szczęście dla użytkownika, mamy do dyspozycji kilkugigabajtowy transfer na terenie krajów europejskich. Jeżeli jednak decydujemy się dalszy wyjazd, np. do krajów egzotycznych czy choćby Szwajcarii, warto rozważyć inne alternatywy. Może to być zakupienie dodatkowego pakietu danych na konkretny kraj (jeżeli jest taka opcja u naszego operatora). Niejednokrotnie najtańszym rozwiązaniem będzie zakupienie karty SIM u lokalnego operatora i korzystanie z niej podczas wyjazdu.

Jak na wakacjach oglądać telewizję?

Dla osób lubiących oglądać programy telewizyjne, na czas rozłąki z domowym telewizorem, operatorzy coraz częściej oferują telewizję na urządzenia mobilne. Jest to usługa godna polecenia na wakacyjny wyjazd. Jeżeli posiadamy pakiet telewizji cyfrowej, zwyczajowo za taką usługę telewizji w telefonie nie musimy już nic dopłacać. To rozwiązanie wygodne, gdyż przed wyjazdem nie musimy przeglądać ofert platform streamingowych. Wystarczy zainstalować aplikację na komórce i gotowe.

Taka opcja wygodna jest także jeżeli chcemy korzystać z pełnego pakietu u jednego operatora. Opłata za internet mobilny i telewizję cyfrową na jednej fakturze to spory komfort podczas płacenia rachunków. Co ważne nie ma wtedy również obowiązku posiadania karty kredytowej, czego wymaga wiele popularnych platform streamingowych.

Na stronie toya.net.pl/komorkowa znaleźć można szczegóły dotyczące internetu mobilnego od TOYA. Informacje dotyczące telewizji na urządzenia mobilne TOYA GO: toya.net.pl/toyago

comments powered by Disqus