Jacek Majchrowski: Nie będę utrudniał ani zniechęcał do przystąpienia do strajku

Jacek Majchrowski z żoną Barbarą fot. Krzysztof Kalinowski

Dla mnie, jako pracodawcy, jest oczywiste, że każda pracownica urzędu, która będzie chciała dołączyć do tej inicjatywy, ma do tego pełne prawo - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Ze względu na pandemię, decyzją wojewody małopolskiego, krakowska straż miejska przeszła do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji.

– Muszą państwo wiedzieć, że zakazałem komendantowi straży miejskiej wykonywania zadań, które nie wiążą się bezpośrednio z zagrożeniem epidemicznym. Krakowscy strażnicy mają zakaz ochraniania na polecenie policji obiektów, także tych będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji, jeżeli ich tematyka nie jest bezpośrednio związana z pandemią – wyjaśnia Jacek Majchrowski.

Urzędniczki mogą brać udział w protestach

Prezydent stwierdza, że w zapowiadanym na środę ogólnopolskim strajku kobiet mogą brać udział urzędniczki. – Dla mnie, jako pracodawcy, jest oczywiste, że każda pracownica urzędu, która będzie chciała dołączyć do tej inicjatywy, ma do tego pełne prawo. Nie będę utrudniał ani zniechęcał do przystąpienia do strajku i mam nadzieję, że tak samo postąpią też inni krakowscy pracodawcy – informuje.

comments powered by Disqus